Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Powiat Głogowski pozyskał prawie pół miliona złotych na szkolenia i zajęcia laboratoryjne dla uczniów!

Powiat Głogowski przystąpił do realizacji projektu pod nazwą „Czas zawodowców”, którego celem jest dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. W projekcie wezmą udział dwie głogowskie szkoły: Zespół Szkół Politechnicznych oraz Technikum numer 6. Na realizacje zadań udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie prawie pół miliona złotych.

KGHM obejmie patronatem 21 klas w głogowskich szkołach!

W ubiegły poniedziałek (5 lutego) w siedzibie KGHM odbyła się konferencja „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym". W czasie tego wydarzenia zostały podpisane listy intencyjne w sprawie objęcia patronatem KGHM klas, w których młodzież uczy się zawodów potrzebnych w kopalni. Łącznie KGHM objęło patronatem 21 klas głogowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Powiat Głogowski zapowiedział przekazanie miliona złotych na rozwój szpitala!

Głogowski Szpital Powiatowy w ostatnim czasie przeszedł sporo inwestycji. Najważniejszą jest oddanie do użytku nowego Oddziału Intensywnej Terapii. W najbliższym czasie realizowany będzie kolejny etap rozwoju placówki. Radni miejscy przekazali pieniądze na  remont oddziału neonatologii i oddziału ginekologiczno-położniczego. Natomiast Starosta Jarosław Dudkowiak zapowiedział, że będzie chciał przekazać środki na remont oddziału wewnętrznego i budowę oddziału psychiatrycznego.

Jutro finał targów dla niepełnosprawnych – skorzystaj z bezpłatnych badań!

W tym roku Starostwo Powiatowe w Głogowie zorganizowało I Powiatowe Targi Aktywności dla Niepełnosprawnych i Seniorów. Finał przedsięwzięcia zaplanowany jest na jutro (5 grudnia). Mieszkańcy powiatu głogowskiego będą mieli możliwość odwiedzić skonsultowania się ze specjalistami w jednostkach, skorzystać z bezpłatnych badań  oraz wziąć udział w  warsztatach rękodzieła.

Dyskusji nie było. Radni KWW Jana Zubowskiego nie zjawili się na spotkaniu w sprawie sprzedaży szpitala

Wczoraj (21 listopada) zorganizowano spotkanie w sprawie zakupu 50% udziałów w Głogowskim Szpitalu przez Gminę Miejską Głogów. Spotkanie miało być okazją do dyskusji związaną z przyszłością szpitala. Jednak w spotkaniu nie wzięli udziału radni KWW Jana Zubowskiego, którzy do tej pory nie zgadzają się na zakup 50 procent udziałów szpitala.

Targi dla niepełnosprawnych i seniorów. Bezpłatne badania i warsztaty!

W najbliższy poniedziałek (20 listopada) rozpoczną się Powiatowe Targi Aktywności dla Niepełnosprawnych i Seniorów. Takie wydarzenie zostanie zrealizowane w Głogowie pierwszy raz. Mieszkańcy powiatu głogowskiego będą mieli możliwość odwiedzić skonsultowania się ze specjalistami w jednostkach, skorzystać z bezpłatnych badań  oraz wziąć udział w  warsztatach rękodzieła.

Pomóż zwierzakom przetrwać zimę! Trwa zbiórka ciepłych koców i karmy!

Mówi się, że zwierzę to najlepszy przyjaciel człowieka. Tymczasem człowiek nie zawsze odwdzięcza się tym samym. Wiedzą o tym zwierzęta, które zostały porzucone i obecnie przebywają w schronisku lub w azylu. Największą pomocą dla nich byłby nowy kochający dom. Jednak, jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na zwierzaka w domu, może pomóc zapewniając zwierzakom ciepłe okrycia. To już tradycja, że darów dla psów i kotów jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Głogowie.

Radni zagłosowali za sprzedażą 50 % udziałów w szpitalu. Siedmiu wstrzymało się od głosu

Wczoraj (23 października) podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu, radni podejmowali uchwałę na temat zbycia 50 procent udziałów w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Udziały mają zostać sprzedane na rzecz Gminy Miejskiej Głogów. W czasie sesji nie obyło się bez dyskusji, bo część radnych twierdziła, że powinno się sprzedać 100 procent udziałów. Ostatecznie uchwała została podjęta.

Z budynku starostwa monitorują jakość powietrza

Jakość powietrza w Głogowie to ostatnio dość częsty temat poruszany przez mieszkańców. Głogowianie są zaniepokojeni są ilością arsenu w powietrzu. Teraz jakość powietrza będzie można sprawdzać na bieżąco. Na budynku starostwa właśnie zamontowano urządzenie monitorujące 24 godziny na dobę jakość powietrza w Głogowie.

Ruszają badania profilaktyczne gruczołu krokowego. Przebadają 504 mężczyzn!

Od dzisiaj (26 września) rusza kolejna edycja programu „Profilaktyka, diagnostyka i leczenie raka gruczołu krokowego”. Badania są finansowane ze środków Powiatu Głogowskiego i Fundacji KGHM Polska Miedź. W ramach tegorocznej edycji przebadanych zostanie 504 mężczyzn powyżej 50 roku życia. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać mieszkańcy Powiatu Głogowskiego.

Dzień zdrowia w głogowskim szpitalu. Bezpłatne badania i symulacja wypadku

Dzień Zdrowia to impreza rodzinna organizowana przez Głogowski Szpital Powiatowy oraz Starostwo Powiatu Głogowskiego. W tym roku odbędzie się piąta edycja tego wydarzenia. Dzień Zdrowia w Głogowie zaplanowano na najbliższą sobotę (9 września) i odbędzie się w parku przy głogowskim szpitalu od godziny 11.00 do 17.00.

Problemy w „Przyrodniczej”. Kurator nie zaakceptował nowej dyrektorki!

W najbliższy poniedziałek (4 września) rozpocznie się nowy rok szkolny. Jednak nie we wszystkich szkołach będzie to moment nowego otwarcia. Rok szkolny z problemami rozpocznie się w Technikum numer 6 (była „Przyrodnicza”). Konkurs na dyrektora szkoły nie został rozstrzygnięty i placówką chwilowo będzie kierowała wicedyrektor Ewa Maćkała.

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Dzieci dowiedzą się wszystkiego o kotach! Spotkani...

Czy koty naprawdę lubią mleko? Czy możliwa jest przyjaźń między psem i kotem? Czy czarny kot oznacza pecha? Na te i inne pytania odpowiedzi będą mogły uzyskać dzieci w czasie spotkania z kocią behawi [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
„Radca Tytularny” – monodram w wykonaniu Bartka Ad...

W najbliższy poniedziałek (5 marca) o godzinie 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie można będzie zobaczyć monodram w wykonaniu Bartka Adamczaka. Natomiast za reżyserię i scenariusz odpowiada Zbi [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
W bibliotece będą zachęcać dzieci do czytania ksią...

Czytanie książek daje możliwość przeniesienie się w odległe krainy. Czytanie rozbudza wyobraźnie, zwiększa zasób słów, pomaga się zrelaksować. Natomiast wspólne czytanie z dzieckiem to czas, któ [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
„Dwie połówki pomarańczy” – spektakl tylko dla wid...

2 marca (piątek) o godzinie 18.00 mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć spektakl „Dwie połówki pomarańczy”. Na scenie pojawią się: Olga Borys, Jarosław Boberek, Ula Dębska oraz Ewa Zł [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Grzegorz Niciński przedłużył kontrakt. Będzie z Ch...

Chrobry Głogów znany jest z długofalowej współpracy z trenerami. Przed blisko siedem lat fotel trenera w Chrobrym zajmował Ireneusz Mamrot. Jego miejsce zajął Grzegorz Niciński i wiele wskazuje na to,  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Turniej eliminacyjny UEFA U-17 Elite Round w Głogo...

Głogów i Legnica – to miasta, w których zostanie rozegrany turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy UEFA U-17 Elite Round. W naszym mieście zagrają reprezentacje Irlandii, Macedonii oraz Gruzji. Turniej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Na osiedlu Piastów Śląskich powstanie profesjonaln...

Spółka Chrobry Głogów właśnie realizuje drugi etap budowy nowej bazy sportowej na osiedlu Piastów Śląskich. Baza będzie wykorzystywany przez młodych adeptów piki nożnej, czyli około 700 zawodnikó [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry rozpoczyna od przegranej. 2:1 w Tychach

W ubiegłą sobotę (3 marca) Chrobry Głogów rozpoczął rundę wiosenną od meczu wyjazdowego w Tychach. Pomarańczowo – czarni na początek musieli przełknąć gorycz porażki, bo mecz zakończył się w [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

    

Our website is protected by DMC Firewall!