Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Powiat Głogowski pozyskał ponad 613 tysięcy złotych na wsparcie osób z ośrodka szkolno-wychowawczego!

Powiat Głogowski uczestniczy w projekcie „Zintegrowani”. W ubiegły czwartek (10 maja) Starosta Jarosław Dudkowiak podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego - o uruchomieniu tego projektu. W ramach umowy Powiat Głogowski otrzyma na ten cel ponad 613 tysięcy złotych.

Powiatowy Piknik Strażacki – będą pokazy strażackie i występ Kabaretu Kopydłowo!

W najbliższą środę (2 maja) Powiat Głogowski organizuje Powiatowy Piknik Strażacki. To będzie z pewnością wielka gradka dla wszystkich miłośników straży pożarnej. W Parku Sapera (ulica Poczdamska) będzie można zobaczyć wszystkie wozy strażackiej Państwowej Staży Pożarnej w Głogowie oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu głogowskiego. Dla mieszkańców przygotowano także sporą dawkę humoru. O godzinie 19.00 na scenie pojawi się Kabaret Kopydłowo w programie „Tak jest Panie Komendancie”.

W Głogowskim Szpitalu Powiatowym pojawił się sprzęt za 500 tysięcy złotych!

Głogowski Szpital Powiatowy wzbogacił się o nowy sprzęt. Stół operacyjny przezierny, aparat USG oraz zestaw narzędzi będzie do dyspozycji bloku operacyjnego oraz oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej. Cały sprzęt kosztował prawie 500 tysięcy złotych. Zakup został sfinansowany z dotacji Fundacji KGHM Polska Miedź oraz środków własnych szpitala.

Powiat Głogowski pozyskał prawie pół miliona złotych na szkolenia i zajęcia laboratoryjne dla uczniów!

Powiat Głogowski przystąpił do realizacji projektu pod nazwą „Czas zawodowców”, którego celem jest dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. W projekcie wezmą udział dwie głogowskie szkoły: Zespół Szkół Politechnicznych oraz Technikum numer 6. Na realizacje zadań udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie prawie pół miliona złotych.

KGHM obejmie patronatem 21 klas w głogowskich szkołach!

W ubiegły poniedziałek (5 lutego) w siedzibie KGHM odbyła się konferencja „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym". W czasie tego wydarzenia zostały podpisane listy intencyjne w sprawie objęcia patronatem KGHM klas, w których młodzież uczy się zawodów potrzebnych w kopalni. Łącznie KGHM objęło patronatem 21 klas głogowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Powiat Głogowski zapowiedział przekazanie miliona złotych na rozwój szpitala!

Głogowski Szpital Powiatowy w ostatnim czasie przeszedł sporo inwestycji. Najważniejszą jest oddanie do użytku nowego Oddziału Intensywnej Terapii. W najbliższym czasie realizowany będzie kolejny etap rozwoju placówki. Radni miejscy przekazali pieniądze na  remont oddziału neonatologii i oddziału ginekologiczno-położniczego. Natomiast Starosta Jarosław Dudkowiak zapowiedział, że będzie chciał przekazać środki na remont oddziału wewnętrznego i budowę oddziału psychiatrycznego.

Jutro finał targów dla niepełnosprawnych – skorzystaj z bezpłatnych badań!

W tym roku Starostwo Powiatowe w Głogowie zorganizowało I Powiatowe Targi Aktywności dla Niepełnosprawnych i Seniorów. Finał przedsięwzięcia zaplanowany jest na jutro (5 grudnia). Mieszkańcy powiatu głogowskiego będą mieli możliwość odwiedzić skonsultowania się ze specjalistami w jednostkach, skorzystać z bezpłatnych badań  oraz wziąć udział w  warsztatach rękodzieła.

Dyskusji nie było. Radni KWW Jana Zubowskiego nie zjawili się na spotkaniu w sprawie sprzedaży szpitala

Wczoraj (21 listopada) zorganizowano spotkanie w sprawie zakupu 50% udziałów w Głogowskim Szpitalu przez Gminę Miejską Głogów. Spotkanie miało być okazją do dyskusji związaną z przyszłością szpitala. Jednak w spotkaniu nie wzięli udziału radni KWW Jana Zubowskiego, którzy do tej pory nie zgadzają się na zakup 50 procent udziałów szpitala.

Targi dla niepełnosprawnych i seniorów. Bezpłatne badania i warsztaty!

W najbliższy poniedziałek (20 listopada) rozpoczną się Powiatowe Targi Aktywności dla Niepełnosprawnych i Seniorów. Takie wydarzenie zostanie zrealizowane w Głogowie pierwszy raz. Mieszkańcy powiatu głogowskiego będą mieli możliwość odwiedzić skonsultowania się ze specjalistami w jednostkach, skorzystać z bezpłatnych badań  oraz wziąć udział w  warsztatach rękodzieła.

Pomóż zwierzakom przetrwać zimę! Trwa zbiórka ciepłych koców i karmy!

Mówi się, że zwierzę to najlepszy przyjaciel człowieka. Tymczasem człowiek nie zawsze odwdzięcza się tym samym. Wiedzą o tym zwierzęta, które zostały porzucone i obecnie przebywają w schronisku lub w azylu. Największą pomocą dla nich byłby nowy kochający dom. Jednak, jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na zwierzaka w domu, może pomóc zapewniając zwierzakom ciepłe okrycia. To już tradycja, że darów dla psów i kotów jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Głogowie.

Radni zagłosowali za sprzedażą 50 % udziałów w szpitalu. Siedmiu wstrzymało się od głosu

Wczoraj (23 października) podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu, radni podejmowali uchwałę na temat zbycia 50 procent udziałów w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Udziały mają zostać sprzedane na rzecz Gminy Miejskiej Głogów. W czasie sesji nie obyło się bez dyskusji, bo część radnych twierdziła, że powinno się sprzedać 100 procent udziałów. Ostatecznie uchwała została podjęta.

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

"Temu projektowi poświęciłam całą swoją energię"...

- Widzę ogromny potencjał w młodych ludziach z Głogowa. Mam wrażenie, że wystarczy tylko oszlifować te diamenty - mówi Agata Durał. Akademia Dźwięku to nowe przedsięwzięcie wokalistki, któremu w o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Alicja Bogacz: "Teraz każdy artysta jest indywidua...

O życiu artysty oraz zainteresowaniu sztuką w dzisiejszych czasach rozmawiamy z Alicją Bogacz, malarką i prowadzącą zajęcia plastyczne w Miejski Ośrodku Kultury w Głogowie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zespół Pectus: Raczej kłótliwi nie jesteśmy

Kolejnym zespołem, który zaśpiewał na głogowskiej scenie była grupa Pectus. Z braćmi Szczepanik rozmawia Arkadiusz Orman.

CZYTAJ WIĘCEJ
Stanisław Karpiel-Bułecka: Wypicie piwa przy nasze...

Jedną z gwiazd tegorocznych Dni Głogowa był zespół Future Folk. Ze Stanisławem Karpiel-Bułecka rozmawia Arkadiusz Orman.

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Kolejny nabytek Chrobrego. To będzie udany zakup?

Łukasz Zejdler zasilił szeregi Chrobrego Głogów. 26-letni środkowy pomocnik ma być nową energią zespołu. Już niebawem przekonamy się, czy ten transfer był dobrym posunięciem, czy wręcz przec [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Młodzi piłkarze będą mogli zagrać na stadionie pie...

Już w środę (20.06.) odbędzie druga edycja imprezy sportowej pt. "Z Boiska na Stadion". Pierwsza odsłona akcji cieszyła się dużym zainteresowaniem. Teraz najmłodsi piłkarze zmierzą się ze sobą na s [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Jarosław Ratajczak: "Drużyna Chrobrego jest dobrze...

Nowy piłkarz zasilił zespół Chrobrego Głogów. Ma wzmocnić drużynę na lewej obronie. Jak sam przyznaje, nad przejściem do Chrobrego zastanawiał się zaledwie dwa dni. Z pewnością niedługo przekonam [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Chrobry stracił zawodnika. Seweryn Michalski w now...

W ubiegłą niedzielę (3 czerwca) zakończyły się rozgrywki w sezonie 2017/2018. Teraz przed zespołami przerwa w rozgrywkach. Klubu ten czas będą wykorzystywać na pozyskiwanie nowych zawodników. Już te [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is a Joomla Security extension!