Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Eleanor Gray ulubieńcem publiczności!

W ubiegły piątek (19 grudnia) w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday odbył się finał osiemnastej edycji Mayday Rock Festiwal. O główne nagrody walczyło osiem zespołów. Według publiczności najlepiej zaprezentował się poznański zespół Eleanor Gray. Z wokalistą zespołu Alanem Garsteckim rozmawiała Magdalena Ruta.

Magdalena Ruta: Na Mayday Rock Festiwal zgarnęliście nagrodę od publiczności. Cieszy was ta nagroda?

Alan Garstecki: Bardzo cieszy. Gra się przecież dla publiczności.

Magdalena Ruta: A gdybyś miał ocenić to, które wyróżnienie lepsze ? to od jury, czy publiczności?

Alan Garstecki: Nie chciałbym tutaj kategoryzować. To i to wyróżnienie cieszyłoby tak samo. Pewnie chcielibyśmy dostać i to i to ? tak się udało w eliminacjach. Jednak nic dwa razy się nie zdarza i bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, które otrzymaliśmy. Usłyszeliśmy bardzo dużo pochlebnych opinii, miłych słów od organizatorów i jury. Naprawdę jesteśmy zadowoleni.

Magdalena Ruta: Skąd pomysł, żeby wziąć udział w Mayday Rock Festival?

Alan Garstecki: Ja jestem ze Wschowy i odkąd pamiętam to MRF istniał. Dla mnie to zawsze było coś dużego. Jako zespół nie graliśmy wcześniej na dużych festiwalach. Bardziej przygotowywaliśmy swój materiał do własnych koncertów. Eleanor Gray istnieje od dwóch lat i rok temu nie byliśmy jeszcze gotowi do końca, ale w tym roku stwierdziliśmy, że trzeba działać.

Magdalena Ruta: Z pewnością wygrana na Mayday Rock Festiwal odtworzy wam jakieś drzwi do kariery. W takim razie, jakie są wasze plany na przyszłość?

Alan Garstecki: Kurczę, byłoby fajnie.. Młode stażem zespołu nie mają nigdy łatwo. Bardzo byśmy się ucieszyli gdyby to nam pomogło, bo chcemy grać muzykę ? to jest mój sposób na życie. Myślę, że chłopaków też ? mimo tego, że mają oprócz tego jakieś tam prace zawodowe. Jeżeli chodzi o plany na przyszłość to nagraliśmy płytę. Zostanie ona wydawana prawdopodobnie na wiosnę. Będzie ją produkować Jacek Miłaszewski ? to człowiek, który między innymi robił płytę Acid Drinkers. Chcemy też jak najwięcej grać. W końcu bez koncertów i publiczności jest ciężko się wybić.

Magdalena Ruta: Gdybyś mógł określić was zespół, waszą twórczość w trzech słowach ? to jakich słów byś użył?

Alan Garstecki: Użycie trzech słów to bardzo ciężkie wyznawanie. Każdy z nas jest inny, więc pozwolisz, że troszeczkę się rozwinę. Doświadczenie, młodość, obycie, polot ? taki miks trochę. Zwłaszcza, że jesteśmy w różnym wieku i jeden mógłby być ojcem drugiego. To jednak nie przeszkadza nam i dogadujemy się świetnie.

Magdalena Ruta: W nagrodę za wygrany Mayday Rock Festiwal gracie support przed legendarnym zespołem KAT. Jakie to uczucie?

Alan Garstecki: Roman Kostrzewski to żywa legenda muzyki metalowej, więc to ogromne wyróżnienie zagrać przed takim zespołem jak KAT. Mamy lekką tremę, ale taką pozytywną. Płyną z niej wyłącznie pozytywne fluidy.

Magdalena Ruta: A wy chcielibyście zdobyć taką popularność?

Alan Garstecki: Musiałbym być fałszywy gdybym powiedział, że nie. Wydaje mi się, że większość muzyków, którzy tworzą ? chcą być rozpoznawalni. Rozumiem, że są ludzie, którzy piszą piosenki do szuflady, ale my do tego grona nie należymy. Jednak chcemy być popularni przez to jaką muzykę gramy, a nie ile mamy lajków na facebooku.

Magdalena Ruta: A nie jest tak, że rock i metal w tej chwili schodzi trochę do podziemia i zespołu nie chcą wychodzić do szerszej publiczności?

Alan Garstecki: Według mnie jest inaczej. Jest bardzo dużo zespołów. My jesteśmy z Poznania i jest tam przynajmniej 200 zespołów rockowo-metalowych. Także jest zwyczajnie ciężko się wybić. Jednak rock i metal wcale nie odchodzą do lamusa. To akurat jest po prostu kwestią tego jak wygląda rynek muzyczny w Polsce.

Magdalena Ruta: Poznań miał także silną reprezentacje na Mayday Rock Festiwal. Nagrodę od jury zgarnął zespół Omni Modo. Znasz ich twórczość?

Alan Garstecki: Tak naprawdę z zespołem Omni Modo poznaliśmy się dopiero dzisiaj, mimo że jesteśmy z jednego miasta. Oczywiście słyszałem o ich twórczości wcześniej i oceniam ją bardzo pozytywnie. Dobrzy są i myślę, że słusznie zostali nagrodzeni, ale za rok my będziemy najlepsi (śmiech).

Magdalena Ruta: Dziękuje za rozmowę.

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: