Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Mieszkańcy skarżą się na drogę do Szczyglic

W Głogowie oraz w jego okolicach z pewnością nie brakuje dróg, które wymagają natychmiastowych remontów. Drogi bardzo często są dziurawe i trudno przejezdne. Nasi czytelnicy zwrócili nam uwagę na drogę w kierunku miejscowości Szczyglice. Odcinek ulicy Kolejowej należy do Gminy Miejskiej Głogów i jest tylko doraźnie łatany.

 

Chyba żadnego kierowcę nie trzeba przekonywać jak uciążliwe potrafią być niekiedy dziury na drogach. Nie dość, że zmuszają do zdecydowanie wolniejszej jazdy to jeszcze mogą przyczynić się do uszkodzenia samochodu. Niestety w Głogowie oraz jego okolicach nie brakuje dróg, którym przydałby się gruntowny remont. Jedną z nich jest droga w kierunku miejscowości Szczyglice. Mieszkańcy skarżą się, że stan tej drogi znacznie pogorszył się po tym, jak zaczęły jeździć nią ciężarówki z Famaby oraz inny ciężki sprzęt. ? Dotychczas odcinek łączący ulicę Kolejową od przejazdu kolejowego z tzw. drogą Szczyglicką  był  remontowany,  a właściwie  łatany w ramach zadania pod nazwą ?Remonty cząstkowe dróg i chodników na terenie miasta Głogowa?.  Zabiegi te na krótko i doraźnie niwelują większe ubytki, spękania i wykruszenia nawierzchni jezdni, nie podnosząc jednocześnie stanu technicznego nawierzchni. Uznając jednak słuszny postulat użytkowników tej drogi oraz  z uwagi na fakt, iż powyższe działania  nie rozwiązują w pełni problemu, nadmieniam, że obecnie służby techniczne Urzędu Miejskiego, dokonują oceny stanu technicznego, wraz z wyceną szacunkową koniecznych  do wykonania prac. Informacje te, będą wyznacznikiem do podjęcia decyzji o remoncie, bądź przebudowie, a w sytuacji gdy wartość koniecznych do przeprowadzenia robót, na chwilę obecną, przekraczałaby zdolności finansowe Gminy Miejskiej Głogów, do wprowadzenia takiego zadania do planu realizacji na najbliższy możliwy okres. Sprawa tego odcinka drogi będzie jednym z punktów w przyszłotygodniowym spotkaniu naczelnika z prezydentem Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem i zastępcą prezydenta Piotrem Poznańskim ? mówi  Marta Dytwińska ? Gawrońska, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Głogowa. 

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: