Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Dzieci powinny być bardziej aktywne!

W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież spędza dużo czasu przed komputerem i rzadko wychodzą na dwór. To wszystko wiąże się z tym, że zmniejsza się także ich aktywność fizyczna. Aby temu zapobiec warto już od najmłodszych lat zarazić dziecko miłością do sportu. Sportowy i rodzinny czas można spędzić w każdą sobotę z drużyną BiegamBoLubię. W czasie zajęć na stadionie równolegle odbywa się trening dla dorosłych oraz dla dzieci.

 

Dzieci uwielbiają się ruszać i wiele z nich ma w sobie niepohamowane pokłady energii. Dopiero z wiekiem przychodzi lenistwo i z czasem orientujemy się, że dziecko spędza całe dnie przed komputerem. Żeby tego uniknąć warto zaszczepić w dzieciach miłość do sportu. Zajęcia sportowe dla dzieci w Głogowie organizuje drużyna BiegamBoLubię. W każdą sobotę w godzinach od 9.30 do 11.00 na stadionie przy Wita Stwosza odbywa się rodzinny trening. Pod okiem trenerów dorośli wspólnie ze swoimi dziećmi spędzają aktywnie czas. ? Najważniejsi są rodzice. To oni powinni pracować nad tym, żeby dziecko chciało spędzać aktywnie czas i być w ruchu. Najważniejszy jest ten przykład, więc jeżeli namawiamy dziecko do wyjścia z domu i biegania to rodzic powinien iść z dzieckiem. Nasze sobotnie treningi to tak naprawdę zabawa. Trochę biegamy, trochę się rozciągamy, bawimy się na torze przeszkód, wspólne gry z dorosłymi, a jak jakieś dziecko nie ma ochoty to może bawić się w piasku. Ja przy okazji próbuje także dzieci nauczyć trochę hiszpańskiego. Muszę przyznać, że znają już bardzo dobrze liczby ? mówi Sara Garcia Bullido, trenerka dzieci w ramach treningów BiegamBoLubię. W rodzinnych treningach BiegamBoLubię bierze udział grupa kilkudziesięciu dzieci w różnych wieku. Najmłodszy uczestnik ma około trzech lat. ? Często rodzice są zmęczeni i dla własnego spokoju dają dziecku komputer i telefon, żeby siedziało cicho. Jednak to nie jest dobre. Trzeba jak najwięcej spędzać czasu ze swoimi dziećmi. My pokazujemy i dajemy możliwość spędzenia tego czasu w trochę inny sposób. Oprócz tego tutaj jest bezpiecznie, bo trening odbywa się pod okiem trenerów ? dodaje Sara Garcia Bullido. 

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: