Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Okazja czyni złodzieja ? uważajmy podczas wypoczynku nad wodą!

W te wakacje pogoda aż nadto rozpieszcza nas z upałami. Lejący się żar z nieba sprawia, że wiele osób chętnie spędza czas nad wodą. Ważne jest, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie kąpieli, ale nie tylko. Policjanci apelują także o zwracanie uwagi na swoje mienie i nie pozostawiać wartościowych rzeczy: pieniędzy, telefonów, dokumentów, kart bankomatowych, bez opieki i dozoru.

 

Gorąca aura zachęca nas do kąpieli. Często jednak zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku. Apele o rozwagę w trakcie kąpieli są oczywiste. Czy pamiętamy jednak o naszym mieniu, które pozostawiamy bez opieki ? ? Odnotowaliśmy już kradzieże na basenie. Zginęły telefony komórkowe oraz pieniądze i dokumenty pozostawione w podręcznym bagażu przyniesionym na basen. Właściciele byli w wodzie, a torby pozostawiono bez dozoru i opieki. Przypominamy aby tego nie robić. Wartościowe rzeczy można oddać do depozytu, zamknąć w szafce lub poprosić o opiekę nad nimi inne osoby. Najlepiej jednak zabrać ze sobą tylko niezbędne rzeczy i zadbać aby stale miał ktoś nad nimi pieczę ? mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: