Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Pracodawcy szukają pracowników i stażystów!

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób jest bezrobotnych. Osoba poszukująca pracę może poszukiwać ją na własną rękę za pomocą różnego rodzaju stron z ofertami lub zarejestrować się w Urzędzie Pracy. Tak zwany ?pośredniak? często proponuje osobie bezrobotnej różne formy aktywizacji zawodowej. Najpopularniejszą z nich są staże. Obecnie trwa akcja pod nazwą ?Szukamy stażystów?.

 

Szukamy stażystów  to akcja dla osób bezrobotnych chcących iść na staż i dla pracodawców poszukujących kandydatów. Staż rozpocznie się w 2016 roku, ale już teraz można go zaplanować. Pracodawca poszukujący pracownika ? stażysty powinien już teraz poinformować Powiatowy Urząd Pracy o możliwości organizacji stażu. Wykaz pracodawców zainteresowanych przyjęciem na staż jest dostępny na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Tam osoby bezrobotne mogą przeglądać oferty i znaleźć swojego przyszłego pracodawcę. Staże organizowane będą po otrzymaniu limitu środków z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Inną formą poszukiwania zatrudnienia jest aktywne poszukiwanie pracy poprzez strony z ofertami. Na stronie pracuj.pl obecnie znajduje się około 75 ofert z Głogowa. Poszukiwani są między innymi: doradca klienta, agent ubezpieczeniowy, przedstawiciel bankowy, kierownik sprzedaży, specjalista do spraw administracji, czy asystent sprzedaży bezpośredniej. Istnieje także możliwość założenia własnego biznesu w oparciu o umowę franczyzową. 

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: