Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Zatrudnienie od zaraz! Są nowe oferty dla poszukujących pracy!

W ostatnim czasie Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie realizował projekt pod nazwą ?100 miejsc pracy dla bezrobotnych?. Nowe miejsca pracy powstały w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Teraz pracodawcy poszukują chętnych na nowopowstałe stanowiska.

W październiku Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie przyznał pracodawcom dofinansowanie w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. - W ramach refundacji przedsiębiorczy mogą kupić sprzęt maszyny, programy komputerowe czy środki transportu. Jednak otrzymując pieniądze z urzędu pracy pracodawca deklaruje zatrudnienie osoby bezrobotnej, która jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy. Minimalny okres zatrudnienia wynosi dwa lata. Ja jednak z doświadczenia wiem, że te osoby zostają w pracy na stałe. W sumie w ten sposób powstanie sto nowych miejsc pracy ? mówi Sławomir Majewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Wielu pracodawców wskazywało konkretną osobę, którą chcieliby zatrudnić. Znalazły się jednak tak zwane wolne oferty, z których może skorzystać każdy bezrobotny. Aktualnie pracodawcy poszukują kandydatów na stanowiska:  kelner/barman, kierowca-dostawca pizzy, monter instalacji teletechnicznych, sprzedawca, operator zestawu przeciskowego- pracownik ogólnobudowlany, pracownik obsługi klienta wypożyczalni sprzętu budowlanego, sprzedawca oraz fryzjer + obsługa solarium. Osoby zainteresowane powyższymi ofertami powinny skontaktować się ze swoim doradcą w Powiatowym Urzędzie Pracy. Szukając pracy warto także korzystać z niezależnych stron z ofertami pracy. Na stronie internetowej pracuj.pl obecnie znajdują się 72 oferty z Głogowa

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: