Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Rusza aktywizacja zawodowa w Powiatowym Urzędzie Pracy!

Już od dzisiaj (8 lutego) mieszkańcy Głogowa mogą składać wnioski na aktywizacje zawodową. Obecnie trwa nabór do kilku form wsparcia: szkolenia, egzaminy i licencje, bon stażowy, bon zatrudnieniowy, studia podyplomowe, dofinansowanie za osobę powyżej 50 roku życia, prace interwencyjne, prace społecznie-użyteczne, roboty publiczne oraz nowa forma ? refundacja kosztów zatrudnienia bezrobotnego do 30 roku życia.

 

Wnioski może składać zarówno osoba bezrobotna, jak i pracodawca. Dla osób bezrobotnych trwa nabór na: szkolenie, egzamin i licencje, bon stażowy, bon zatrudnieniowy oraz na studia podyplomowe. Natomiast pracodawcy mogą starać się o dofinansowanie wynagrodzenia za osobę powyżej 50 roku życia, prace interwencyjne, prace społecznie-użyteczne, roboty publiczne oraz refundację kosztów zatrudnienia bezrobotnego do 30 roku życia. Wnioski można składać osobiście w Powiatowym Urzędzie Pracy lub przesłać listownie na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie, ulica Piaskowa 1, 67-200 Głogów. Nabory wniosków na pozostałe formy (w tym: staże, dotacje na działalność, refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy) będą ogłoszone w późniejszych terminach, między innymi  po uruchomieniu środków w ramach projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednak formy aktywizacji zawodowej to nie jedyna możliwość dla osób bezrobotnych. Warto aktywnie poszukiwać pracy poprzez samodzielnie przeglądanie stron z ogłoszeniami. Obecnie na stronie pracuj.pl znajduje się 107 ofert z Głogowa. Zatrudnienie można zdobyć między innymi w zawodzie: sprzedawcy, doradcy klienta, reprezentanta medycznego, pracownika apteki oraz kasjera ? doradcy. 

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: