Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Chcą pomóc młodym przedsiębiorcom!

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Głogowie wkrótce ruszy nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej. Własna firma to duża odpowiedzialność i niejednokrotnie duże koszty.  Jednym z kosztów jest czynsz za lokal usługowy. Jednak Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze wychodzi naprzeciw młodym przedsiębiorcom i oferuje preferencyjne warunki na start działalności.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze w Głogowie uruchomiła dwa projekty związane z wynajmem lokali użytkowych na działalność gospodarczą: ?Ruszaj z nami z lokalami? oraz ?Akcja Aktywacja Piastów Śląskich?. Pierwszy projekt ma aktywować mieszkańców do stworzenia pierwszej własnej działalności gospodarczej. Osoby zainteresowane przystąpieniem do projektu otrzymają wsparcie ze strony spółdzielni, które polegać będzie między innymi na zaproponowaniu odpowiedniego do profilu działalności lokalu użytkowego oraz ustaleniu preferencyjnych warunków finansowych. Spółdzielnia zagwarantuje niezmienność stawek czynszu za m2 powierzchni lokalu użytkowego przez okres jednego roku. W pierwszych sześciu miesiącach działalności gospodarczej uczestnik projektu będzie miał stawkę czynszu najmu lokalu w kwocie netto 8,80 zł/m2 za miesiąc, w następnych sześciu miesiącach 10,00 zł/m2 netto za miesiąc. Po roku działalności miesięczny czynsz będzie negocjowany. Celem projektu pod nazwą  ?Akcja Aktywacja Piastów Śląskich? jest rozpowszechnienie działalności kulturalnej, dydaktycznej oraz klubowej skierowanej na poprawę kondycji fizycznej. Projekt kierowany jest do osób, które chciałyby uruchomić swoją działalność gospodarczą, a brakuje im wsparcia i odwagi. Osobie biorącej udział w projekcie spółdzielnia udostępni odpowiedni, wspólnie wybrany lokal użytkowy. Przez okres trzech miesięcy osoba ta otrzymywać będzie wynagrodzenie za prowadzenie zajęć i zorganizowanie grupy osób z nich korzystających. Po upływie trzech miesięcy będzie mogła na preferencyjnych warunkach finansowych wynająć udostępniony lokal użytkowy, żeby już samodzielnie prowadzić i rozwijać swoją działalność. Przez pierwsze sześć miesięcy działalności będzie obowiązywać wynegocjowana stawka czynszu za 1m2. Osoby, które nie mają pomysłu na własną działalność gospodarczą mogą skorzystać z oferty franczyzowych innych firm. Dużo ogłoszeń tego typu znajduje się na stronie pracuj.pl. Oprócz tego można znaleźć mnóstwo ogłoszeń o prace. 

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: