Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Prawie 90 osób znajdzie prace!

89 osób w 2016 roku znajdzie prace w ramach robót publicznych. Bezrobotni zostaną skierowani to sześciu gmin z powiatu głogowskiego. Najwięcej z nich, bo 40 osób, znajdzie prace w Gminie Miejskiej Głogów.

 

Fot. PUP Głogów

Pracę w gminach wiejskich rozpoczną się w maju i potrwają do września, natomiast w Gminie Miejskiej Głogów od kwietnia do września. Na terenie gmin prowadzone są prace melioracyjne związane  z oczyszczaniem rowów i cieków wodnych, a w mieście prace przy zieleni. W sumie do takich prac zostanie zatrudnionych 89 bezrobotnych. ? To więcej niż w zeszłym roku.  Przypominamy, że w 2015 roku zatrudnienie w ramach robót publicznych znalazło 79 osób. W ramach tego programu, na terenie gmin wykonano: około 6,3 kilometra konserwacji i udrażniania rzek i około 26,3 kilometra konserwacji rowów melioracyjnych ? mówi Damian Piątek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Gminy otrzymają zwrot poniesionych kosztów na wynagrodzenie w  wysokości do 1.850 złotych plus składki na ubezpieczenie społeczne za każdego bezrobotnego. W sumie około 2.200 złotych przez okres czterech miesięcy w gminach wiejskich i trzech miesięcy w mieście. ? W sumie na roboty publiczne zabezpieczyliśmy kwotę ponad 684 tysięcy złotych. Do końca marca osoby chętne do pracy mogą zgłosić się Powiatowego Urzędu Pracy i złożyć wniosek o skierowanie ? dodaje Damian Piątek. Do wykonywania robót publicznych mogą zostać skierowane osoby, które posiadają status osoby bezrobotnej (drugi profil pomocy), nie były dotychczas kierowane do zatrudnienia w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych oraz potrafią obsługiwać narzędzia proste. Praca w pełnym wymiarze czasu pracy.

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: