Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Dodatkowe 3 miliony złotych dla pracodawców!

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy wystąpił z propozycją podziału dodatkowych blisko trzech milionów złotych  funduszy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego dla pracodawców. DWUP koordynuje również wypracowanie rekomendacji związanych z propozycjami zmian w przepisach regulujących dostęp do środków z KFS. Szeroki dialog prowadzony jest z przedsiębiorcami i publicznymi służbami zatrudnienia.

 

Fot. DWUP

Kilka dni temu odbyło się spotkanie przedstawicieli Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu z przedstawicielami: wojewody dolnośląskiego (Jolanta Horyń), związków zawodowych (Danuta Utrata) oraz pracodawców (Krzysztof Mojzych, Marcelina Palonek). Na spotkaniu opracowano rekomendacje zmian w zasadach korzystania z Krajowego Funduszu Szkoleń. ? Krajowy Fundusz Szkoleniowy wspiera rozwój kompetencji pracowników i pracodawców, co wpływa pozytywnie na funkcjonowanie przedsiębiorstw oraz poprawia sytuację  pracowników na rynku pracy. Chcemy jednak, by jak najwięcej pracodawców miało szansę na skorzystanie z oferowanego wsparcia, a warunki korzystania były przyjazne ? mówi Marcelina Palonek, dyrektor biura Dolnośląskich Pracodawców, Regionalnego Związku Pracodawców Konfederacji Lewiatan. Wcześniej konsultacje zostały zorganizowane z dyrektorami dolnośląskich powiatowych urzędów pracy. Wiele pomysłów jest wspólnych m. in. te dotyczące określenia maksymalnej stawki godzinowej szkolenia, a także narzucenia limitów wykorzystania środków dla dużych pracodawców. Dzięki zmianom jak największa liczba pracodawców będzie mogła liczyć na dofinansowanie. ? Obecnie pracujemy nad wspólnym stanowiskiem, które po zatwierdzeniu przez Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego i Wojewódzką Radę Zatrudnienia trafi do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nasze wspólne rekomendacje mają usprawnić proces przyznawania funduszy. Będziemy mieć listę gotowych propozycji i rozwiązań. Wszystko po to, by przedsiębiorcy z sukcesem mogli pozyskiwać środki na kształcenie swoich pracowników ? podsumowuje Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Tymczasem DWUP czeka na finalną decyzję ministerstwa w kwestii podziału dodatkowych blisko trzech milionów złotych z  rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Według propozycji 12 z 26 powiatów otrzyma od 36 tysięcy złotych  do 1,22 mln złotych. 

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: