Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Wkrótce rusza rekrutacja do ?Wakacyjnej Pracy dla Młodych?!

To już niemal tradycja, że co roku młodzi ludzie mają okazje dorobić w czasie wakacji. Wszystko to za sprawą programu ?Wakacyjna Praca dla Młodych?, który od 11 lat jest realizowany przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze w Głogowie. W tym roku rekrutacja do programu odbędzie się w następny wtorek (21 czerwca). Wakacyjną pracę będzie mogło podjąć 112 osób.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje ? czas odpoczynku od nauki i szkoły. Jednak dwa miesiące bez zajęć nie muszą oznaczać nudy i lenistwa. Wiele osób w czasie wakacji decyduje się na dorywczą pracę. To nie tylko doskonały sposób na zarobienie pierwszych pieniędzy, ale także nauka odpowiedzialności i systematyczności. Młodzi mieszkańcy Głogowa mają szanse zdobyć zatrudnienie w Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze. Rekrutacja do ?Wakacyjnej Pracy dla Młodych? odbędzie się 21 czerwca w holu Miejskiego Ośrodka Kultury. Karty zgłoszeniowe będzie można składać w godzinach od 14.00 do 16.00. Później nastąpi losowanie uczestników. - W tym roku zatrudnienie na ośmiu osiedlach znajdzie 112 osób. Pierwszy dwutygodniowy turnus rozpocznie się 4 lipca, drugi ? 18 lipca. W ich trakcie młodzi ludzie będą wykonywać proste prace konserwatorskie i pielęgnować tereny zielone należące do Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze i Gminy Miejskiej Głogów, która praktycznie od samego początku jest współorganizatorem programu, co roku przekazuje też dofinansowanie na organizację zadania ? mówi Mateusz Kowalski ze Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze. W programie mogą brać udział także osoby niepełnoletnie. Jednak warunkiem jest ukończenie 16 roku życia najpóźniej w dniu rekrutacji do programu (to jest 21 czerwca). Górną granicą wieku jest natomiast 20 lat, czyli w ?Wakacyjnej Pracy? nie będą mogły wziąć udział osoby urodzone w 1995 roku i w latach wcześniejszych. Liczba uczestników niepełnoletnich i pełnoletnich będzie taka sama, czyli po 56 osób w każdej grupie wiekowej. - Każda osoba, która zostanie wylosowana i zechce wziąć udział w programie, będzie musiała odbyć szkolenie BHP, które odbędzie się w pierwszym tygodniu wakacji - prawdopodobnie 28 czerwca.  Przed rozpoczęciem pracy konieczne będzie też dostarczenie dokumentów, których wykaz znajduje się na stronie internetowej SM Nadodrze. W trakcie trwania turnusów uczestnicy będą prowadzić Dzienniki Prac, w których będą opisywać wykonane zadania. Na zakończenie programu uczestnicy dostaną natomiast do wypełnienia ankiety, podsumowujące i oceniające ?Wakacyjną Pracę?. Program został stworzony po to, by wykorzystać potencjał młodych głogowian oraz ich zaangażowanie do pracy. Pozwala on także zagospodarować ich czas wolny podczas wakacji. Takie działania nie tylko kształcą młodzież i przygotowują do podjęcia w przyszłości stałej pracy, ale też wyrabiają szacunek do pracy innych ? tłumaczy Mateusz Kowalski. Oczywiście udział w Wakacyjnej Pracy jest wynagradzany finansowo. Każdy uczestnik za przepracowanie dwóch tygodni otrzyma 500 złotych brutto. Młodzież dostanie także niezbędne do wykonywania prac narzędzia, rękawice oraz koszulki z nazwą programu.

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: