Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Miliony na wzmocnienie trzeciego sektora i miejsca pracy

Ponad 16 mln zł otrzymają cztery dolnośląskie subregiony (wałbrzyski, wrocławski wraz z miastem Wrocław, jeleniogórski i legnicko-głogowski) na pobudzenie aktywności sektora organizacji pozarządowych oraz ekonomii społecznej. Fundusze na ten cel przeznacza ze środków unijnych Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Niedawno rozstrzygnięto konkurs, w ramach którego rozdysponowano pieniądze pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Unijne wsparcie zostanie wydane na doradztwo, szkolenia, warsztaty, pomoc w tworzeniu przedsiębiorstw społecznych, czy też wsparcie finansowe, organizacyjne i wiele więcej. Zadania tego podejmą się już sprawdzone i akredytowane organizacje, które mają doświadczenie w sprawnym działaniu. ? Miliony z RPO przeznaczone zostaną na tworzenie nowych podmiotów ekonomii społecznej, a także lepsze funkcjonowanie już działających. To bardzo ważna pomoc dla dolnośląskiego trzeciego sektora, a skorzysta z niej ponad dwa tysiące osób i instytucji. Co ważne w efekcie projektu powstanie niemal 300 miejsc pracy ? wylicza Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. ? O dofinansowanie ubiegało się pięć akredytowanych Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej z Dolnego Śląska, które przygotowały w sumie 10 wniosków o dofinansowanie projektów. W finale wybraliśmy najlepsze cztery  projekty ? po jednym na każdy subregion, które będą realizowane przez najbliższe trzy lata ? dodaje Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Efekty po przeprowadzeniu projektu mają być konkretne w postaci m.in.: niemal 300 pełnoetatowych miejsc pracy w nowych i już działających przedsiębiorstwach społecznych, zaktywizowanie 120 środowisk lokalnych do podjęcia działalności  w sektorze ekonomii społecznej, podjęcie działalności odpłatnej pożytku publicznego lub działalności gospodarczej przez 60 organizacji pozarządowych. Wsparciem objętych zostanie blisko 2,1 tys. osób i instytucji. W subregionie legnicko- głogowskim fundusze otrzymało Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich. Wartość dofinansowania to 3,98 mln złotych. Natomiast wartość projektu to 4,10 mln złotych. 

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: