Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Pracodawcy mogą dostać 20 tysięcy złotych na nowego pracownika!

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Głogowie trwa nabór wniosków o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Każdy pracodawca na utworzenie jednego stanowiska pracy może otrzymać dotację wysokości nawet do 20 tysięcy złotych. Wnioski przyjmowane są na bieżąco do wyczerpania środków.

 

Refundacje udzielone zostaną ze środków Funduszu Pracy  przeznaczonych na aktywizację. Pracodawca, który chce ubiegać się o dotacje na zakup sprzętu, musi najpierw stworzyć stanowisko pracy dla osoby powyżej 50 roku życia lub powyżej 30 roku życia, które są osobami długotrwale bezrobotnymi lub korzystają ze świadczeń z pomocy społecznej.  Przewidywana kwota refundacji na jedno stanowisko wynieść może nawet 20 tysięcy złotych. Powiatowy Urząd Pracy oczekuje zaangażowania minimum tysiąca złotych środków własnych. Wnioski należy składać w sekretariacie (pokój 101) lub w punkcie informacyjnym (hol urzędu). Będąc osobą bezrobotną warto w trakcie rozmowy z potencjalnym pracodawcą wspomnieć o możliwości otrzymania dotacji. Przypominamy, że swoich potencjalnych pracodawców można szukać nie tylko w Powiatowym Urzędzie Pracy. Ogłoszenia o prace znajdują się także na specjalnych portalach taki jak pracuj.pl.

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: