Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Tego jeszcze nie było! Darmowe lodowisko na głogowskiej starówce!

Od połowy grudnia na głogowskiej starówce pojawi się lodowisko. Jazda na łyżwach będzie darmowa. Płatne będzie tylko wypożyczenie łyżew. Jednak będzie można także skorzystać z atrakcji przynosząc swój sprzęt. Lodowisko będzie czynne przez 7 dni w tygodniu. Jazda na łyżwach będzie możliwa aż do połowy lutego.

Lodowisko w samym centrum starówki, tuż przy wejściu do Ratusza? W tym roku będzie to możliwe. Głogów jest jednym z dwóch miast w Polsce wybranych przez mBank ? organizatora atrakcji. ? Korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne. Także gmina nie ponosi praktycznie żadnych kosztów z tego tytułu. Osoby posiadające łyżwy będą mogły korzystać z tafli bez przeszkód.  Na miejscu będzie także możliwość odpłatnego wypożyczenia łyżew. Lodowisko będzie czynne od połowy grudnia do połowy lutego. Co ważne, mieszkańcy nie muszą się obawiać pogody. Jazda będzie możliwa zarówno przy minusowych temperaturach, jak i plusowych ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Lodowisko będzie czynne przez dwa miesiące, siedem dni w tygodniu. W tym czasie mieszkańcom zapewniane będą dodatkowe atrakcje. ? Będą bale karnawałowe, nauka jazdy na łyżwach oraz eventy i wydarzenia dla dzieci. Nie zabraknie także sektora gastronomicznego ? mówi Adam Borysiewicz, Naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta. Od niedzieli do czwartku z lodowiska będzie można korzystać w godzinach od 10.00 do 20.00. Natomiast w piątki i soboty na łyżwach będzie można jeździć do godziny 21.00

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: