Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Będzie bitwa! Uczczą 74 rocznice bitwy o Głogów

Już od kilku lat w Głogowie organizowane są rekonstrukcje bitwy o Głogów. Co roku na tym wydarzeniu pojawiają się tłumy mieszkańców. W tym roku rekonstrukcja zostanie zorganizowana na torze motocrossowym na Górkowie. 7 kwietnia będzie można tam zobaczyć widowisko oparte na pokazach pirotechnicznych.

 

W wielkim widowisku militarnym weźmie udział 100 rekonstruktorów, którzy będą wspomagani przez samolot, dwa czołgi Pantera T34, pojazdy militarne oraz 120 sztuk broni palnej. Po zakończeniu bitwy będzie można spotkać się z rekonstruktorami i obejrzeć sprzęt oraz pojazdy. Bitwa czołgów zaplanowana jest na godzinę 14.30. Wcześniej w Bloku Koszarowych zostanie zaprezentowana wystawa militarna. Natomiast o godzinie 10.30 rekonstruktorzy przejdą ulicami naszego miasta. Przemarsz będzie prowadził trasą: muzeum ? Aleja Wolności ? Grodzka ? Rynek Starego Miasta. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dodatkowo na Górkowie będzie rozdawana grochówka wojskowa.

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: