Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Rokaszewicz: Na majówkę zapraszamy całe rodziny. Będzie sportowo i historycznie!

Wielkimi krokami zbliża się chyba jedno z ulubionych wydarzeń wielu osób ? majówka. Korzystając z wolnych dni z pewnością część mieszkańców wybierze się na swoje działki rekreacyjne. Jednak od kilku lat w Głogowie nie brakuje majówkowych atrakcji. Tegoroczną imprezę majówkową zaplanowano aż na pięć dni.

 

Majówka 2019 upłynie mieszkańcom Głogowa pod znakiem atrakcji z elementami historycznymi i sportowymi. Będzie między innymi: spływ kajakowy, turniej piłki siatkowej, pokazowy trening bokserski, wyścig kajakowy i wyścig rowerów wodnych, ustanowienie rekordu Głogowa w pompkach na komendę oraz wystawa samochodów militarnych z okresu II Wojny Światowej, zwiedzanie obiektu Oderstellung 424 i nocne zwiedzanie z prezydentem. ? To już tradycja, że przy okazji takich wydarzeń jedną grupę oprowadzam ja. Tym razem zapraszam mieszkańców na nocne zwiedzanie - 1 maja o godzinie 19.00. Zobaczymy ruiny kościoła świętego Mikołaja, podziemia kościoła Bożego Ciała oraz Fosę Miejską. Serdecznie zapraszam. Natomiast tych wydarzeń jest zdecydowanie więcej. Cieszy mnie bardzo fakt, że w organizację tej majówki włączyło się dużo głogowskich organizacji i stowarzyszeń. One proponuje swoje działania i dzięki temu przez pięć dni mamy naprawdę sporo atrakcji ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Od 1 do 3 maja na terenie Mariny odbędzie się Festiwal Smaków Świata. Mieszkańcy będą mieli okazję spróbować potraw z około 30 food ? trucków oraz napić się głogowskiego piwa uważonego według dawnej receptury. W trakcie majówki nie zabraknie także koncertów szantowych. ? Zachęcam mieszkańców do uczestnictwa w tegorocznej majówce. Warto wyjść na spacer i zobaczyć jak zmienia się Głogów. Wiem, że mieszkańcy bardzo cieszą się z atrakcji, które dla nich przygotowujemy. Wcześniej w Głogowie organizowane były tylko wydarzenia rocznicowe pod pomnikami. Oprócz tego nic się nie działo. Te wydarzenia patriotyczne oczywiście są bardzo ważne. Jednak, jak tylko zostałem prezydentem, podjąłem decyzję o organizacji majówki. Zależy mi na tym, żeby całe rodziny korzystały z naszej oferty. Nie każdy ma możliwość wyjechania na długi weekend, czy spędzenia czasu na działce ogrodowej. Jest bardzo dużo mieszkańców, którzy chcieliby mieć zapewnione atrakcje. Organizacje majówek w poprzednich latach pokazały, że faktycznie jest duże zapotrzebowanie. Frekwencja nam dopisuje. Mam nadzieję, że tak będzie także w tym roku ? dodaje Rafael Rokaszewicz.

WIEŚCI Z REGIONU: Znęcał się nad swoją schorowaną 82-letnią matką
Redakcja

57-latek wyzywał, ośmieszał, krytykował i izolował staruszkę. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Mandat 500 złotych za brak maseczki to już pewniak
Redakcja

„Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy." - czytamy na stronie na Facebooku Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z: