Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

W Głogowie nic się nie dzieje?

?W Głogowie nic się nie dzieje? usłyszałam w trakcie rozmowy ze znajomymi. Tymczasem moja skrzynka mailowa zasypywana jest różnego rodzaju informacjami na temat spotkań autorskich, imprez, koncertów, spektakli, wystaw, wykładów, czy projekcji filmów. Co prawda daleko nam do Wrocławia (Europejska Stolica Kultury w 2016 roku), ale chyba powiedzieć, że nic się nie dzieje też nie można. Postanowiłam, więc stanąć nieco w obronie rozrywki w naszym mieście i przedstawić, co tak naprawdę w Głogowie się dzieje.

Koncert donGURALesko w Głogowie. Fot. Magdalena Ruta

Głogów to miasto, które od kilku lat regularnie traci swoich mieszkańców. Dane z raportów demograficznych wskazują, że najwięcej mieszkańców, bo ponad 74 tysiące, zamieszkiwało nasze miasto w 1996 roku. Od tego czasu liczba ta cięgle maleje i według danych z 31 grudnia 2013 roku w Głogowie zamieszkuje ponad 67 tysięcy mieszkańców. Wiele słyszy się głosów na temat przyczyn takiego stanu rzeczy. Mówi się, że to przez brak pracy i perspektyw z miasta uciekają młodzi ludzie. Narzeka się także na brak rozrywki w Głogowie. Tymczasem okazuje się, że próbując spojrzeć na sprawę obiektywnie rozrywkę w naszym mieście znaleźć można. W Głogowie prężnie działa kilka barów, dyskoteka, Miejski Ośrodek Kultury oraz Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. Co raz lepiej radzi sobie także głogowskie kino, w którym wreszcie można oglądać premiery filmowe oraz filmy w technologii 3D.  To wszystko sprawia, że rozrywkę w Głogowie można znaleźć i to w różnych formach. W czym, więc problem? Wychodzi na to, że czasami lubimy ponarzekać zamiast poszukać czegoś odpowiedniego dla siebie. Wolimy powiedzieć ?nie ma rozrywki w Głogowie? niż przekonać się, że możemy pójść na koncert, spektakl, czy po prostu do baru.

Koncert zespołu Dżem. Fot. Kamil Knysak

Mamy wiosnę ? będziemy mieć, więc nieco więcej energii i ochoty żeby wychodzić z domu. Dlatego zachęcam do korzystania z rozrywki, jaka zapewniana jest w mieście. Już jutro (30 marca) na hali sportowej Gimnazjum numer 2 odbędzie się Turniej Tańca Towarzyskiego. Od godziny 10.00 będzie można podziwiać jak taneczne pary walczą o puchar Prezydenta Miasta Głogowa. W kwietniu czeka nas także: koncert Ras Luta, Teatr Młodego Widza - ?Bajka o Księciu Pipo, o koniu Pipo i o Księżniczce Popi?, spektakl ?Dzień z życia mężczyzny? autorstwa Artura Andrusa, w wykonaniu Piotra Szwedesa i Olgi Borys, parada motocykli w ramach akcji Motokrew, wieczorek taneczny dla seniorów, koncert Palucha, koncert zespołu Roślina, gala zawodowa kick ? boxing, Cross Straceńców oraz wydarzenia w ramach Głogowskich Dni Nauki i Sztuki. Już teraz w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam! A wszystkie najnowsze informacje o wydarzeniach z Głogowa możecie przeczytać oczywiście na portalu nasz-glogow.pl ;)

Spektakl "Jak się kochać w niższych sferach". Fot. Agnieszka Ruta

 

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: