Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

KOSA / KIERES / ADISS ? chcą zapracować na sukces

Wczoraj (25 kwietnia) na scenie Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday po raz kolejny zagościł hip ?hop. Na scenie pojawił się Paluch oraz Kękę. Tradycyjnie suport zapewnili reprezentacji głogowskiej sceny. Tym razem publiczności zaprezentował się skład Retrospekcja oraz KOSA / KIERES / ADISS +DJ MIKHAIL. Występ głogowskich reprezentantów głogowskiej sceny hip ? hop stał się pretekstem do rozmowy o marzeniach muzycznych i planach na przyszłość. Z Kosą, Kieresem i Adissem rozmawiała Magdalena Ruta.

Fot. Od lewej: Adiss, Kieras, Kosa i +DJ Mikhail

Magdalena Ruta: Dotychczas wydaliście trzy albumy pod szyldem KOSA / ADISS i Kieres x Adiss. Jednak są to produkcje, których nie można kupić w sklepie muzycznym. Macie takie marzenie żeby kiedyś wydać coś legalnie, czy wolicie zostać w podziemiu?

Adiss: Pewnie chciałbym kiedyś zobaczyć swoją płytę na półce w sklepie. Jednak sądzę, że to przyjdzie z czasem i w odpowiedniej chwili.

Kieres: Nie wiem, czy jest to moje marzenie żeby wydać płytę na legalu. Bardziej jest to cel, który sobie stawiam i próbuje do tego dążyć.

Kosa: Trzeba przepracować swoje w podziemiu, żeby później wyjść na legal. Głównie chodzi tutaj o szacunek. Wyjście na legal to są długoterminowe plany.

Magdalena Ruta: Skąd u was wzięła się zajawka na hip-hop?

Adiss: Ja pierwszy raz usłyszałem hip hop dzięki Tomkowi (TMK aka Piekielny przypomina redakcja). Później tak jak powiedział Kieres postawiłem sobie cele, które chciałem osiągnąć i cały czas to realizuje.

Kosa: Ja rapu słuchałem od bardzo dawna. Jednak tak jak mówił Adiss w momencie, kiedy Tomek razem z Hyziem stworzyli skład Apogeum to pokazali, że w warunkach domowych można nagrać coś, co pójdzie dalej. W tym momencie dali wielu młodym jakąś nadzieję i każdy chciał spróbować szczęścia.

Kieres: Mnie starszy brat zaraził tą muzyką. Później zacząłem sobie coś pisać, tworzyć. Pomógł tez Tomek, który przyjął nas do Serce Miasta Label i tak to się potoczyło.

Magdalena Ruta: Dzisiaj występujecie przed Paluchem. Jest to dla was jakieś wyróżnienie, a może macie kogoś, przed kim chcielibyście wystąpić?

Kieras: Jak dla mnie to jest po prostu koncert jak każdy inny. Dla nas nie ma różnicy, kogo supportujemy.

Adiss: Graliśmy już sporo koncertów. Występowaliśmy przed Rahimem, Małpą, Zeusem. Teraz Paluch. Dla nas to jest kolejny koncert, na którym mamy okazje się pokazać i o to głównie chodzi.

Kosa: A mi dzisiaj największą frajdę sprawia mi, że gramy przed Kękę. Słucham go od dłuższego czasu i podoba mi się to, co robi, więc zagranie przed nim to dla mnie osobiście jakiś sukces.

Magdalena Ruta: Oprócz koncertów w Młodzieżowy Centrum Kultury Mayday można was jeszcze gdzieś usłyszeć, zobaczyć?

Kosa: Teraz przygotowujemy się głównie do matury, którą będziemy zdawać w maju. Jednak mam nadzieję, że po zdanej maturze będzie można usłyszeć nas także w innym miastach.

Kieras: Ja na majówkę z kolegą Dastinem będę grać w Nowym Mieście Lubawskim, a oprócz tego niedawno graliśmy w Gdańsku. Można także posłuchać nas poprzez kanał Serce Miasta Label oraz na facebooku gdzie wrzucane są utwory. Każdy z nas ma swój fanpage. Dodatkowo Kosa i Adiss mają jeszcze wspólny fanpage. Tak to wszystko udostępniamy.

Magdalena Ruta: Jakie są wasze muzyczne marzenia?

Kosa: Grać ? jak najdłużej, jak najczęściej i jak najlepiej. Tak, żeby się ciągle rozwijać.

Magdalena Ruta: Dziękuje za rozmowę.

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: