Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Życie jest jak jazda na rowerze

Pasja 37 ? letniego Wojtka Kątnego to rower. Odkąd postanowił zadbać o swoje zdrowie i rozpoczął regularne wyprawy rowerowe zdążył już swoim zapałem zarazić innych. Jest pomysłodawcą, organizatorem i głównym motorem działań stowarzyszenia Głogowska Grupa Rowerowa DGL, zrzeszającego przede wszystkim policjantów i pracowników policji. Na co dzień Wojciech Kątny jest pracownikiem cywilnym w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie pracuje od 2003 roku.

 

Wojtek Kątny od zawsze był entuzjastą rowerowych eskapad wokół Głogowa, podczas których łączył dwie pasje ? rower i fotografię. Jego motto to słowa Alberta Einsteina ??Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód?. Z czasem dołączali do niego kolejni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowa i tak powstała Głogowska Grupa Rowerowa DGL. Grupa na swoim koncie ma między innymi wyprawę Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym Odra ? Nysa, który zaczyna się w Czeskiej części Gór Izerskich, a kończy nad Morzem Bałtyckim.  ? W Głogowie wiele jeszcze jest do poprawy, w kwestii lokalnej infrastruktury rowerowej, ale zamierzam wykorzystać doświadczenia, które zdobyłem w trakcie około 80 wypraw rowerowych w kraju i za granicą i namawiać samorządy do ulepszania sieci dróg rowerowych. Temu celowi służy między innymi Stowarzyszenie Głogowska Grupa Rowerowa DGL, której jestem inicjatorem - mówi Wojciech Kątny.

 W 2009 roku Wojciech Kątny stworzył stronę internetową, na której publikuje wszystkie ważniejsze wyprawy rowerowe, zarówno te po kilkanaście, jak i kilkaset kilometrów. Wszystko opatrzone jest ciekawymi fotografiami oraz opisami odwiedzanych miejsc. Stronę można odwiedzić pod adresem www.trasyrowerowe.info.pl - W planach Wojtka oraz Stowarzyszenia jest wydanie lokalnego przewodnika rowerowego, który opisywałby trasy zlokalizowane w promieniu ok. 100 kilometrów od Głogowa. Obowiązki pracownika naszej komendy oraz Prezesa Grupy DGL ? łączy z byciem mężem swojej żony Elżbiety a także tatą 6 letniego Maćka ? mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. 

Materiał przygotowany przez Bogdana Kaletę, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. 

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: