Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Piłkarze Chrobrego: Robimy to, co kochamy!

Kontynuujemy cykl we współpracy z serwisem PawlaNEWS, w którym sprawdzamy jak wygląda praca poszczególnych grup zawodowych. Tym razem sprawdziliśmy jak wygląda praca piłkarzy z Chrobrego Głogów.

W ostatnim czasie mieszkańcy Głogowa przeżywali miłe chwile związane ze sportem.  Nasza lokalna drużyna Chrobry Głogów po udanym sezonie wywalczyła awans do pierwszej ligi. Była feta i podziękowanie kibiców. Jednak my postanowiliśmy przyjrzeć się pracy głogowskich piłkarzy. ? Dla mnie praca piłkarza to przyjemność, bo robię to, co lubię. Ilość treningów i obciążenia jest uzależnione od tego ile czasu mamy do kolejnego meczu. Jeśli mecze są, co trzy dni.. intensywność treningów jest lekka, jeśli jesteśmy w okresie przygotowawczym przed sezonem, treningi są cięższe i wtedy trenujemy często dwa razy dziennie. Diety specjalnej nie stosujemy, każdy odżywia się we własnym zakresie, nie mamy spotkań z dietetykiem, klub też nie wyposaża nas w ekologiczną żywność. Czasami trener przypomni, co warto spożyć przed meczem, a co po meczu ? mówi Mariusz Rzepecki, bramkarz drużyny Chrobry Głogów. ? Mój dzień podporządkowany jest pod treningi. Teraz zaczyna się okres przygotowawczy do nowego sezonu także będziemy mieć dwa treningi dziennie. W takim okresie nasz dzień wygląda następująco: śniadanie, trening o 11.00, później wspólny drużynowy obiad po nim mamy jakieś 2-3 godzinny odpoczynku i drugi trening. Po takim dniu mam ochotę tylko odpoczywać, bo wiem ze jutro czeka mnie kolejny ciężki dzien. W tym okresie najważniejszy jest odpoczynek i dobre odżywianie, aby mieć sile na wyczerpujące treningi i przebrnąć przez ten okres bez kontuzji ? mówi Damian Sędziak, pomocnik w drużynie Chrobry Głogów. - Trening, szczególnie w okresie przygotowawczym to przede wszystkim ciężka praca, ale jeżeli zostanie dobrze wykonana to wtedy przychodzą chwile przyjemności taka, jaką możemy przeżywać w tym momencie ? mówi Michał Michalec, obrońca w drużynie Chrobry Głogów.  Jednak mimo ciężkich treningów i wielu wyrzeczeń dla piłkarzy gra na boisku to przede wszystkim pasja. - Mama mówi ze nauczyłem się chodzić za piłką. Później to się tylko pogłębiało, przyjeżdżali kuzyni w starszym wieku i jako mały 3,4,5 letnie dziecko grałem z nimi. Myślę ze ta pasja wzięła się właśnie z tego okresu najmłodszych lat, bo kiedy zaczęła się szkolą to na boisku spędzałem cale dnie, słyszałem tylko jak mama z okna woła mnie na obiad. A w wieku 9 lat mój nauczyciel w-fu Piotr Mowlik zabrał mnie na trening Lecha Poznań.  Teraz los skierował mnie do Głogowa, a że za tym idą mniejsze lub większe pieniądze to super, że robimy to, co kochamy i dostajemy za to kasę.  Znajomi z okresu juniorów grają w 4-5 lidze polskiej, ale również w klubach zagranicznych gdzie zarabiają gigantyczne pieniądze. Chciałem przez to powiedzieć, że każdy z nas to kocha i będzie robił aż zdrowie mu na to pozwoli czy gra na poziomie amatorskim czy światowym- mówi Damian Sędziak - To jest praca, w której realizuję swoją życiową pasję, praca, do której chodzę z uśmiechem na ustach. Myślę, że każdy chciałby robić to, co lubi i mieć z tego jeszcze jakieś pieniążki ? mówi Michał Michalec.  

Zapytaliśmy też piłkarzy, jakie są ich zawodowe marzenia i gdzie widzą siebie za 10 lat. ? Moje marzenie zawodowe to poprawić swoje mankamenty. Teraz jestem w Chrobrym Głogów i jestem z tego zadowolony.  Nie mam pojęcia, co będzie działo się za 10 lat ? mówi Mariusz Rzepecki. ? Moje marzenia piłkarskie z wiekiem się zmieniają. Kiedyś chciałem grać reprezentacji, w Lechu Poznań, czy tak jak największe telewizyjne gwiazdy piłki w Barcelonie. Jednak z każdą wiosną schodzę na ziemię i teraz z moim marzeniem i celem jest zagranie w ekstraklasie. Wiem, że to już ostatni gwizdek, żeby coś takiego osiągnąć. A za 10 lat chciałby również grać w piłkę i nie ważne gdzie ? mówi Damian Sędziak. - Jak każdy piłkarz, chciałbym kiedyś pograć w ekstraklasie, ale na razie najważniejsze dla mnie są dobre występy Chrobrego w I lidze. Gdzie siebie widzę za 10 lat? Najlepiej byłoby dalej na boisku. Jeżeli to się nie uda to na pewno w jakiś sposób będę dalej związany ze sportem ? mówi Michał Michalec.

Materiał przygotowali: Magdalena Ruta i Paweł Szuber. 

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: