Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Programy typu talent show pomagają w karierze

W ubiegły piątek (13 czerwca) w ramach Dni Głogowa na scenie pojawił się zespół Najlepszy Przekaz w Mieście. Ich wizyta w Głogowie stała się pretekstem do rozmowy o programach typu talent show oraz o tym czym powinno się kierować tworząc muzykę. Z założycielem grupy Adamem ?Rudnikiem? Rudnickim rozmawiała Magdalena Ruta.

Magdalena Ruta: W 2012 roku wystąpiliście w programie typu talent show ? Must Be The Music. Czemu zdecydowaliście się wystąpić w takim show?

Adam Rudnicki: Postanowiliśmy, że będziemy pierwszymi ludźmi, którzy z własnej woli pokażą rap w telewizji. Muszę przyznać, że nasi rodzice mówili, że wybieramy się z motyką  na słońce. Tymczasem zajęliśmy drugie miejsce w ścisłym finale i o włos przegraliśmy z zespołem Lemon. Od czasu Must Be The Music zmieniło się bardzo dużo. Wydaliśmy pierwszą debiutancką płytę. Legalną, która stoi w sklepach, a to było nasze największe marzenie. Teraz jesteśmy w trakcie nagrywania drugiej płyty, która będzie bardziej muzykalna i pojawią się żywe instrumenty. Właściwe to wszystko dzięki programowi, który pozwolił nam pokazać się szerszej publiczności i przygotował nas do zachowania się na scenie. Wydaje nam się, że jesteśmy bardziej profesjonalni muzycznie.

Magdalena Ruta: Czy w takim razie możecie polecić początkującym zespołom udział w takich programach? W końcu niektórzy narzekają na tego typu programy?

Adam Rudnicki: To wszystko zależy jak się do tego podchodzi.  Jeżeli idzie się z nastawieniem, że to jest tandetne, złe i tak dalej ? to takie same wspomnienia będzie miał z tego programu. My pojechaliśmy tak, żeby coś zrobić ze swoją muzyką i twórczością. Wydaje nam się, że się udało.

Magdalena Ruta: Najlepszy Przekaz w Mieście ? czyli?

Adam Rudnicki: Szeroka liryka opartą na wielkiej muzykalności. Za muzykę odpowiada DJ Wariat ? jeden z najlepszych producentów w Polsce. Wydaje mi się, że razem łączymy się w ten sposób, że powstają utworu, które cieszą nas coraz bardziej z każdym kawałkiem, który powstaje.

Magdalena Ruta: Wasze kawałki w większości nawołują do optymizmu. Mówię tutaj między innymi o ?Zawsze do celu?, czy ?Uwierz w siebie??

Adam Rudnicki: Wcześniejsze utwory, które nagrywaliśmy mówiły o tym jak jest ciężko w życiu ? co przeżyliśmy i co przechodzą ludzie. Postanowiliśmy, że nie będzie gołosłowni i tak jak obiecaliśmy nieść pomoc to tą pomoc będziemy nieść. Jeżeli nie możemy do kogoś dotrzeć, bo dzielą nas kilometry to możemy dotrzeć poprzez muzykę. Staramy się tekstami wpływać na słuchaczy. Też stworzyliśmy w naszym mieście akcje ?Wyciągamy dzieci z bram?, gdzie jeździliśmy na podwórka, graliśmy tam bez instrumentów i bez nagłośnienia. Taki live uliczny, żeby dzieciaki miały do nas zaufanie.

Magdalena Ruta: Czyli właśnie przez teksty chcecie coś uświadamiać i pomagać innym?

Adam Rudnicki: Zgadza się.

Magdalena Ruta: Na Dniach Głogowa gracie koncert plenerowy, gdzie publiczność jest trochę dalej od was. Lubicie tego typu koncerty, czy wolicie być bliżej publiczności w klubach?

Adam Rudnicki: Ja lubię koncerty plenerowe. Wydaje mi się, że wtedy bardziej trafiamy do ludzi. W plenerze jest zdecydowanie lepsze nagłośnienie. W klubach bywa różnie. Zdarza się więc, że w klubach gramy czasami zupełnie inny materiał.

Magdalena Ruta: Wróćmy jeszcze do waszego debiutu. Jesteśmy przykładem zespołu, który wykorzystał swoją szanse. Co możecie poradzić naszym głogowskim artystom? Co powinny robić, żeby osiągnąć sukces?

Adam Rudnicki: Przede wszystkim wierzyć w siebie i dążyć zawsze do celu ? tak jak mamy w tytułach naszych kawałków. Jeśli już jest się trochę wyżej warto zabezpieczyć się w dobrych prawników i mieć na każdego oko.

Magdalena Ruta: Wydaje się, że sodówka wam do głowy nie uderzyła?

Adam Rudnicki: Nie nam to oceniać, ale ja nie czuje się kimś ważniejszym niż byłem kiedyś. Jedynie bardziej doświadczonym.

Magdalena Ruta: Dziękuje za rozmowę. 

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: