Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Mrozu: Koncert w Głogowie był historyczny!

W ubiegłą sobotę (14 czerwca) w ramach Dni Głogowa 2014 na scenie pojawił się Mrozu. Wokalista swoim występem otwierał sobotnie koncerty gwiazd, a publiczność dobrze się bawiła. Wizyta w Głogowie była okazją do rozmowy o muzyce, koncertach i przepisie na sukces. Z Mrozem rozmawiała Magdalena Ruta.

Magdalena Ruta: Większość twoich kawałków staje się hitami w radiu. Jaki jest w takim razie przepis na sukces?

Mrozu: Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. My robimy cały czas swoje, muzykę autorską, taką, jaką chcemy grać. Kiedy robię piosenki mam na to jakąś wizję, mam apetyt, żeby zrobić piosenkę w jakimś gatunku. Chociaż tak naprawdę to wszystko kręci się wokół R&B, soulu, bluesa. Więc ta przemiana, o której się mówi w stosunku do mojej muzyki ? to jest przemiana płynna do korzeni muzyki, która zawsze mnie interesowała. My robimy taką muzykę, którą czujemy i później to już jest kwestia słuchaczy, odbiorców, czy to się spodoba.

Magdalena Ruta: Od Twojego debiutu, kiedy na listy przebojów trafił kawałek ?Miliony monet? minęło już 5 lat. Nadal lubisz grać ten kawałek na koncertach?

Mrozu: Ja uwielbiam grać ten kawałek, bo gramy go w zupełnie innej aranżacji. W tym sezonie jest to już totalnie inna aranżacja. Jak było widać na koncercie w Głogowie publiczność bardzo fajnie reaguje i dobrze się bawi przy tym kawałku. Ten koncert w ogóle był historyczny i wyjątkowy, bo to właśnie publika nam zaintonowała ?Miliony monet?. Zaczęliśmy, więc od wokalu publiczności, później dołączył zespół i ja. Naprawdę jestem wdzięczny i zdumiony, że tak fajnie to wyszło. Każdy artysta ma hity na swoim koncie, które będzie grał do końca życia. Myślę, że ja tych hitów już trochę sobie uzbierałem i bardzo jestem z tego dumny i szczęśliwy, że nie zostałem artystą jednego przeboju.

Magdalena Ruta: Na Dniach Głogowa rozkręciłeś imprezę. Lubisz grać takie plenerowe koncerty, czy wolisz klubowy ścisk?

Mrozu: I klubowe granie i granie na dużych scenach, przy dużej publiczności ma swój urok. Jednak przy graniu na dużych scenach mogę zaprezentować swój materiał z pełnym składem zespołu, bo w klubach gramy w tak zwanych sound systemem, gdzie wpadamy w trio ? bębny, gitara i ja gram na klawiszach i śpiewam, a w plenerze mamy rozbudowany skład i te aranże różnią się zdecydowanie od tego, co jest na płycie. Ja to kocham, uwielbiam i właśnie dla takich momentów robi się muzykę, żeby publiczność śpiewała, szalała i była zadowolona. Chce, żeby każdy po wyjściu z koncertu Mroza powiedział ?Kurczę nie spodziewałem się, że będzie tak fajnie?.

Magdalena Ruta: No właśnie ? Twoje kawałki w większości są optymistyczne i sprawiają, że chce się śpiewać razem z Tobą. Taki był Twój cel?

Mrozu: Największy w piosenkach jest przekaz i sens tych utworów. Trzeba to tak dobrze podać słuchaczowi, żeby gdzieś tam to do niego dotarło. To fakt, że ostatnie moje piosenki są pozytywne, uduchowiające i dodające wiatru w żagle i o to gdzieś mi tam chodziło. Lubię też ballady i smutne piosenki, ale wole być tym artystą, który daje pozytywną energię ludziom. Staram się też pisać takie teksty, żeby nie były one banalne i sztampowe. W każdej piosence staram się zawrzeć jakąś zgrabną metaforę i wszystko przedstawić tak, żeby słuchacz mógł się zastanowić nad tekstem, który śpiewa. Tak jest z piosenką ?Jak nie my to, kto?. To jest piosenka imprezowa, ale jednak ten refren jest bardzo uniwersalny i każdy może sobie podporządkować do swoich sytuacji, w których się znajduje.

Magdalena Ruta: W ?Tysiąc metrów nad ziemią? śpiewasz ?gdyby tak zapomnieć o zasadach, co trzymają w klatce nas??.

Mrozu: Ta klatka, o której jest mowa w tekście, to są te wszystkie ograniczenia, ramy i schematy, w które świat próbuje nas wsadzić. Myślę, że każdy powinien być wolnym człowiekiem i robić to, co kocha, a także być panem swojego losu - no, bo jak nie my to, kto? (uśmiech)

Magdalena Ruta: Dziękuje za rozmowę.

 

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: