Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Miodu (Jamal): Wolę być alternatywny!

W czasie Dni Głogowa (15 czerwca) na scenie pojawił się zespół Jamal. Wizyta zespołu w naszym mieście było okazją to spotkania z muzykami i rozmowy o ich twórczości, koncertach i o tym jak podchodzą do swojego zawodu. Z wokalistą zespołu Jamal - Tomkiem ?Miodu? Mioduszewskim rozmawiała Magdalena Ruta.

Magdalena Ruta: W ostatnim czasie reggae jest coraz bardziej popularne, a co za tym idzie jest grane w radiu. Cieszysz się z takiego obrotu sprawy?

Tomek ?Miodu? Mioduszewski: Reggae zaczęło być popularne chyba najbardziej przez postać Kamila Bednarka, który gdzieś tam je upowszechnił. Teraz reggae żyje w sercach Polaków i to chyba dobrze ? pewnie, że się cieszę. Chociaż trzeba przyznać, że i reggae i hip-hop ma taki sznyt bardzo alternatywny. Ta muzyka zawsze płynęła w jakimś nurcie, który był w jakieś kontrze do tego, co obecnie było na topie. I to było fajne. Teraz mamy pewien dysonans, bo to właśnie reggae jest tym, co jest na topie.  Ja zdecydowanie bardziej wole być alternatywny i zdecydowanie źle czułbym się występując w ?Dzień dobry TVN?, czy podobnych programach.

Magdalena Ruta: W teledysku do kawałka ?Defto? młodzi ludzie biorą udział w podróży bez zahamowania. Miałbyś ochotę na taką podróż?

Tomek ?Miodu? Mioduszewski: Już nie. Tak naprawdę każda trasa naszego zespołu kończy się w podobny sposób. Tak naprawdę dla ludzi, którzy coś takiego przeżyli to ten klip wcale nie przedstawia jakieś obrazoburcza historia. Wiem, że dużo ludzie się obraziło za ten klip i był jakiś ferment z tym związany. Muszę przyznać, że dla mnie, jako artysty to jest ciekawe, bo to właśnie o to chodzi, żeby kogoś poruszyć.

Magdalena Ruta: Ostatnia Wasza płyta nosi tytuł ?Miłość?. Miłość to wdzięczny temat na kawałki?

Tomek ?Miodu? Mioduszewski: Mam wrażenie, że dla mnie chyba najwdzięczniejszy i chyba się już z tego nie uwolnię. Tak naprawdę cały czas mam wrażenie jakby pisał jedną i tą samą piosenkę. Chociaż zarzuca się nam, że ta płyta mówi tylko o jednym. Jednak takie było jej założenie. Zresztą ciągle się nam coś zarzuca. Wcześniej zarzucano mi, że wszystkie moje produkcje, w których brałem udział są bardzo rozstrzelone muzycznie i tematycznie. Nagle zrobiłem jakąś spójną rzecz- przynajmniej tekstowo i okazało się, że też źle. Zobacz ? często o mnie, ale też o ludziach związanych z graniem mówi się, że to są zadufani w sobie, pewni siebie i zakochani w sobie. Tymczasem ja wywodzę się z bloku, a grać na gitarze nauczył mnie tata. Ja nigdy nie przypuszczałem, że spotkam się z aż tak dużą krytyką. Każda moje produkcja okazała się zła. Uwierz mi, że czasami to już jest bezsilność.

Magdalena Ruta: To, dlatego każecie czekać swoim fanom po kilka lat na kolejną płytę? Jesteście perfekcjonistami i dopieszczacie je do ostatniej nuty?

Tomek ?Miodu? Mioduszewski: Nie, gdybym chciał dopieścić ostatnią płytę to myślę, że trzeba byłoby poczekać jeszcze z pół roku. Te przerwy między płytami biorą się raczej z moich jakiś prywatnych zawirowań.  Czasami po prostu się zablokuje i nie jestem w stanie napisać żadnego tekstu. Nauczyłem się, że to trzeba przeczekać.

Magdalena Ruta: To teraz ile fani będą musieli poczekać na kolejną płytę?

Tomek ?Miodu? Mioduszewski: I tu się zaskoczę, bo już mamy sześć numerów, więc mam nadzieję, że singiel wyjdzie zimą, a płyta przed następnymi wakacjami. Jestem pierwszy raz taki szybki (śmiech). Chyba złapałem wiatr w żagle. Mam nadzieję, że to się utrzyma.

Magdalena Ruta: Po sukcesie ostatniej płyty złapałeś taki wiatr w żagle?

Tomek ?Miodu? Mioduszewski: Fajne jest to jak ludzie nas odbierają. Gramy tyle koncertów ile nie graliśmy chyba po drugiej płycie, który była trochę bardziej komercyjnym tworem. Chociaż szczerze mówiąc jestem zdziwiony popularnością chociażby kawałka ?Peron?. To był numer, którego miało nie być. Jednak pamiętam, że jak modyfikowaliśmy ten numer to przyszła do nas moja sąsiadka Anula. I jej ten numer bardzo się spodobał. Intuicja mi podpowiedziała, że jeśli na nią to działa to innym też się spodoba. Jednak prawda jest taka, że trochę nie o to mi chodziło z tym numerem. To samo jest z numerem ?Policeman?, który moim zdaniem jest moim najgorszym kawałkiem?

Magdalena Ruta: Czyli wracamy do tego, że wolisz być alternatywny?

Tomek ?Miodu? Mioduszewski: Tak, ale to jest raczej we mnie. To nie jest założenie zespołu. Ciekawa jest też historia ze zdjęciami po koncercie i z autografami. Ja sądzę, że jestem od śpiewania, a nie uśmiechania się i szczerze nie lubię tego momentu, kiedy muszę to robić. Najbardziej lubię właśnie ten moment, kiedy tworzę, jestem w studiu.

Magdalena Ruta: Dziękuje za rozmowę. 

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: