Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Kabanos ? zespół taki sam jak żaden

Kabanos to polska grupa rockowo-metalowa założona w 1997 roku w Piasecznie. Zespół ma nietuzinkowy styl i duże poczucie humoru. O tym wszystkim mieszkańcy Głogowa mogli przekonać się podczas tegorocznych Dni Głogowa, na których zespół Kabanos wystąpił pierwszego dnia. Z członkami zespołu rozmawiała Magdalena Ruta.

Magdalena Ruta: Wasza strona internetowa zaczyna się takim zdaniem ?Kabanos ? zespół taki sam jak żaden?. Co to właściwie oznacza?

Lodzia Pindol: Chodzi o to, że jesteśmy zespołem jak milion innych zespołów, ale jednak coś nas wyróżnia i to sprawia, że nie jesteśmy tacy jak inni.

Magdalena Ruta: Wychodzi na to, że jesteście mocno pozytywnie zakręceni?

Zenek Kupatasa: Bardziej bym powiedział, że jesteśmy zespołem przewrotnym i dlatego wychodzą nam takie hasła. To hasło to chyba wymyślił nawet Marian Pachoł (pseudonim jednego z byłych członków zespołu ? przypomina redakcja) o ile mnie pamięć nie myli. Okazało się, że on kiedyś wymyślił, że zespół Kabanos to taki dramat współczesny, czyli zespół, który nie powinien w ogóle wychodzić na scenę. I generalnie to my podchodzimy do siebie z bardzo dużym dystansem i pozytywnie.

 Magdalena Ruta: A ja mam wrażenie, że mimo wszystko w tych waszych piosenkach, z śmiesznymi i dziwnymi tytułami, jest jakieś drugie dno?

Lodzia Pindol: I to jest dobre pytanie i jednocześnie odpowiedź. Bo dokładnie tak jest, czyli niby pod takim płaszczykiem humoru gdzieś tam się kryje to drugie dno, o którym mówisz. Kryje się treść i przesłanie. Zresztą Zenek zawsze z pełną świadomością pisze teksty, które traktują o czymś. Są chyba tylko z dwa lub trzy utwory, które naprawdę są głupie i nie mają sensu (śmiech)

Zenek Kupatasa: Ale co ciekawe ludzie znajdują w nich sens. A tak poza tym chciałem powiedzieć, że zawsze podobało mi się określenie drugie dno w stosunku do Kabanosa ? jest bardzo dobre.

Magdalena Ruta: Mam wrażenie, że jesteście fanami Stanisława Barei ? to prawda?

Zenek Kupatasa: Tak, to właściwie od tego zaczęły się pomysły na nasze dziwne ksywki ? imiona Zenek, Zbyszek, Marian, Wiesiek, Jolanta. Nazywaliśmy się imionami starszych panów, zachowywaliśmy się jak żule i udawaliśmy bohaterów filmów Stanisława Barei.

Magdalena Ruta: Który film jest waszym ulubionym?

Zenek Kupatasa: Ooo bardzo trudne pytanie. Dla mnie chyba ?Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

Lodzia Pindol: Albo ?Brunet wieczorową porą?

Zenek Kupatasa: Jeszcze ?Nie ma róży bez ognia?. Ostatnio oglądałem i zanosiłem się śmiechem. Jest jeszcze ?Miś?, ale to jest kultowy i najbardziej rozpoznawalny film Barei. Jest tak często powtarzany w telewizji, że ja jednak wole wracać do innych filmów Barei.

Lodzia Pindol: Ja w sumie też wracam do tych samych filmów. Lubię jeszcze serial ?Alternatywy 4?. Ostatnio oglądałem i miło było do tego wrócić.

Zenek Kupatasa: ?Zmiennicy? też lecą w telewizji. To jest genialny serial. Tam jest kopalnia różnych tekstów.

Magdalena Ruta: Kopalnia tekstów i inspiracji?

Zenek Kupatasa: Wiesz, co, wcześniej była to jakaś wielka inspiracja. Teraz to już nie bardzo przenika do twórczości Kabanosa.

Magdalena Ruta: Jesteście też zespołem zapracowanym. Wasz kalendarz wskazuje, że koncertujcie trzy, cztery razy w miesiącu. Możecie porównać jakie koncerty wolicie: takie jak tutaj plenerowe koncerty z okazji dni miasta, czy wielkie festiwale takie jak Woodstock, na którym w tym roku się pojawicie?

Zenek Kupatasa: Ja najbardziej lubię zróżnicowanie. Uwielbiam to, że raz możemy zagrać na wielkim festiwalu, ale nie zamykamy się też na jakiś mały klub i tam też pojedziemy. Oczywiście te koncertu różnią się od siebie, ale nie potrafię powiedzieć, co jest lepsze. Chociaż na pewno Przystanek Woodstock i to, co się tam dzieje to są wyjątkowe koncerty.

Lodzia Pindol: Ja lubię plenery z tego względu, że jest pewna swoboda na scenie, jest dużo miejsca i dobre nagłośnienie. Jednak odległość między nami, a publicznością jest większa i to już nie jest takie dobre. W klubach mamy taką symbiozę z publicznością.

Magdalena Ruta: Dziękuje za rozmowę.

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: