Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Dawid Kwiatkowski: Przejmuje się tylko konstruktywną krytyką

Wczoraj (9 sierpnia) na specjalne życzenia fanów do Głogowa przyjechał Dawid Kwiatkowski. Koncert idola nastolatek przyciągnął wiele młodych fanów, którzy czekali na Dawida już od godzin południowych. Najwierniejsi fani mieli okazje spotkać się ze swoim idolem osobiście, porozmawiać i zdobyć autograf. Nam także udało się chwilę porozmawiać z Dawidem Kwiatkowskim. O wiernych fanach, krytyce i idolach z Dawidem Kwiatkowskim rozmawiała Magdalena Ruta.

 

Magdalena Ruta: Twój koncertowy kalendarz jest zapełniony po brzegi. Dzisiaj nawet grasz dwa koncerty w Głogowie i Polkowicach. Znajdujesz jeszcze czas na odpoczynek?

Dawid Kwiatkowski: Mam strasznie wygodne łóżko w busie, więc tam odpoczywam (śmiech). Prowadzę także obozy fanowskie w Krynicy Zdrój ? to jest taka miejscowość, w której się bardzo dobrze odpoczywa.

Magdalena Ruta: Jesteś swego rodzaju fenomenem na rynku muzycznym. Jedni Cię kochają ? inni nienawidzą. Krytyka, którą otrzymujesz jest dla Ciebie motywująca, czy demotywująca?

Dawid Kwiatkowski: Jeśli jest to konstruktywna krytyka, z której mógłbym coś wyciągnąć to pewnie bym się przejął. Jednak bardzo rzadko zdarza się taka krytyka. Zwykle są to pojedyncze, obraźliwe słowa, którymi się nie przejmuje. Też tyle razy mnie obrażano, że już się uodporniłem.

Magdalena Ruta:  Twoja sława to także miłe chwile ? lubisz spotkania z fanami?

Dawid Kwiatkowski: To jest mocniejsze od tego całego hejtu, który jest na moją osobę. Mnie bardzo cieszą spotkania z fanami i to, że jest ich tak dużo.

Magdalena Ruta: Jesteś idolem nastolatek, a czy Ty sam masz jakiegoś swojego idola?

Dawid Kwiatkowski: Nie, nie mam ani autorytetu, ani idola. Staram się być jednym wielkim indywidualistą, który sam tworzy swoją muzykę. Też przy tworzeniu muzyki nie słucham niczego, ponieważ boje się, że będę się opierał na czyiś akordach. Jedyne co to chciałbym kiedyś wystąpić w duecie z Edytą Bartosiewicz albo Justyną Steczkowską.

Magdalena Ruta: W 2013 ukazała się Twoja debiutancka płyta. W tym roku jej akustyczna wersja ? pracujesz nad nowym materiałem? Kiedy fani mogą liczyć na kolejną płytę?

Dawid Kwiatkowski: Pod koniec roku na sklepowych półkach powinna pojawi się moja już trzecia płyta. Będzie to totalnie nowy materiał i stworzony przede mnie ? nie kupiony. To będą utwory, które gdzieś tam pisałem po kątach od listopada 2013 roku.

Magdalena Ruta: Twój brat Michał też jest piosenkarzem ? skąd u was takie zamiłowanie do muzyki?

Dawid Kwiatkowski: Właściwie to jesteśmy takimi dwoma wyjątkami w rodzinie. Zawsze jak się spotykamy to siedzimy i analizujemy naszą rodzinę i wychodzi nam, że nie jest muzykalna ? nikt nie śpiewa, nie gra na instrumentach. Także nie wiemy skąd u nas to się wzięło. Jesteśmy też po innej mamie, więc mamy jeszcze trudniejszą rozkminę. Ja zawsze trochę podpatrywałem Michała i też chciałem występować tak jak on, ale nie wiem czy to akurat stąd się wzięło. W końcu mamy jeszcze jednego brata i on też podpatrywał Michała, a jakoś nie poszedł w muzycznym kierunku.

Magdalena Ruta: Dziękuje za rozmowę. 

Szantażyści w rękach policji. Chcieli wyłudzić 2 tys. zł
Arkadiusz Orman

35-letnia kobieta i jej 31-letni partner próbowali dorobić się w nielegalny sposób. Byli pewni, że ich plan się powiedzie. Teraz mogą trafić za kratki na 3 lata.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?
Arkadiusz Orman

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Kiedy można rejestrować się na pobranie wymazu w kierunku COVID-19?
Arkadiusz Orman

Godziny pracy Punktu Pobrań obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uległy zmianie. Sprawdź, kiedy można się zarejestrować!

CZYTAJ WIĘCEJ...
Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany
Arkadiusz Orman

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: