Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Rafael Rokaszewicz: Chcę wyremontować Aleję Wolności

W Głogowie sporo dzieje się jeżeli chodzi o inwestycje drogowe. W ostatnim czasie kompleksowe prace prowadzone są w obrębie ulicy Rudnowskiej, Andromedy, Budziszyńskiej. Gmina Miejska Głogów przygotowuje się także do realizacji budowy łącznika między ulicą Bolesława Śmiałego a Jagiellońską. W planach jest także remont Alei Wolności.

Fot. Agnieszka Karbowiak 

Aleja Wolności to praktycznie ścisłe centrum Głogowa. Ulica jest łącznikiem między dworcem kolejowym a Starym Miastem. Od zawsze była wizytówką naszego miasta. - Chcemy, żeby ta ulica zachowała swój charakter. W związku z tym chcemy zostawić nawierzchnie z kostki. Będzie ona jednak nowa. Powstaną także nowe nasadzenia w wewnętrznej alei. Ta aleja będzie służyła jako miejsce spacerowe z elementami małej architektury takimi jak ławki, kosze na śmieci. Dodatkowo planujemy wyremontować miejsca parkingowe ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Jednak na remont Alei Wolności nie chcą zgodzić się wszyscy radni. ? Ta droga należy do Powiatu Głogowskiego. W związku z tym radni z komitetu wyborców Jana Zubowskiego twierdzą, że jej remont powinien odbywać się w proporcji 50/50. Jednak jest to bardzo poważne przedsięwzięcie i cała inwestycja będzie kosztowała około 8-9 milionów złotych. Powiat nie ma 4-5 milionów złotych, które może przekazać na tą inwestycje. Dlatego remont przy takim współudziale powiatu jest po prostu niemożliwy i radni dobrze o tym wiedzą. Mi zależy na zrealizowaniu tego zadania. Ta ulica to nasza wizytówka. Przy niej znajduje się wiele przedsiębiorstw. Oczywiście zadanie nie zostanie zrealizowane w rok. Koszty będzie można podzielić na kilka etapów. Jeżeli radni nie wyrażają zgody na finansowanie tej inwestycji w całości z pieniędzy Gminy Miejskiej Głogów, to postaramy się zdobyć pieniądze ze środków zewnętrznych ? tłumaczy Rafael Rokaszewicz. Pieniądze miałyby pochodzić z programu związanego z rewitalizacją Głogowa. Mieszkańcy już od dawna zwracają uwagę na zły stan nawierzchni i konieczność wyremontowania tej ulicy. ? Szczerze? Mnie nie interesuje czyja jest ta droga. Jako mieszkaniec Głogowa chcę, żeby moje miasto było ładne, a drogi zadbane. Kłótnie i przepychanki polityczne mnie nie interesują ? mówi Pan Olgierd, mieszkaniec Alei Wolności. ? Aleja Wolności powinna być wyremontowana. Mam nadzieję, że w końcu uda się zrealizować tą inwestycje ? mówi Roksana z Głogowa. 

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: