Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

W Głogowie będzie 10 edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej!

W połowie czerwca (od 11 do 16 czerwca) mieszkańcy Głogowa mieli okazje spotkać na ulicach naszego miasta popularnych aktorów i reżyserów. Wszystko to za sprawą Festiwalu Reżyserii Filmowej, który po raz pierwszy odbył się w naszym mieście. Głogów będzie gościł aktorów i reżyserów także w następnym roku. Chęć organizacji festiwalu wyraził Stanisław Dzierniejko oraz Rafael Rokaszewicz.

W 2017 roku odbędzie się  10 edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. Gospodarzem jubileuszowej edycji będzie nasze miasto. Aktorzy i reżyserzy przyjadą do Głogowa w dniach od 13 do 18 maja. ? Nie możemy zdradzić jeszcze nazwisk. Jednak zapewniamy, że będą to osoby z najwyższej filmowej półki. Wiemy już, że aktorzy i reżyserzy bardzo wysoko ocenili głogowską organizację festiwalu i to mnie bardzo cieszy ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa. Pozytywnie na temat Festiwalu Reżyserii Filmowej w Głogowie wypowiadał się także dyrektor festiwalu. - Po raz pierwszy gościliśmy w Głogowie i muszę przyznać, że trochę się bałem. Nowe miasto, nowi ludzie ? nie było wiadomo jak zostaniemy odebrani. Jednak wydaje mi się, że ta impreza się przyjęła w Głogowie. Mam już nawet pierwszy pomysł na plakat 10 edycji Festiwalu Reżyserii Filmowej. Tarcza strzelnicza i po środku ?10? z napisem Głogów. Chętnie tutaj wrócimy w przyszłym roku. Miasto jest bardzo ładne i bardzo się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat ? mówił Stanisław Dzierniejko, dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej.  W przyszłym roku udział w Festiwalu Reżyserii Filmowej zapowiedział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który Festiwalowi przyznał wsparcie finansowe na kolejne trzy edycje. Warto wspomnieć, że 9 edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców Głogowa. - Ponad cztery tysiące osób skorzystało z festiwalowej kulturalnej oferty uczestnicząc w galach, spektaklach, monodramach, spotkaniach z aktorami i reżyserami, projekcjach filmów. Rozdano setki autografów, zrobiono tysiące zdjęć z gwiazdami polskiego filmu ? mówi Marta Dytwińska ? Gawrońska, rzecznik Prezydenta Głogowa. 

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: