Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Na Starym Mieście trwają kompleksowe inwestycje!

W przyszłym roku minie 30 lat od rozpoczęcia odbudowy Starego Miasta. Przez ten czas w naszym mieście sporo się zmieniło i Stare Miasto ponownie potrzebuje wielu inwestycji. Te najbardziej widoczne to otynkowanie wieży ratuszowej i prace zabezpieczające przy wieży Kościoła Świętego Mikołaja. Władze Głogowa chcą także odbudować teatr. W najbliższym czasie rozpoczną się także różnego rodzaju inwestycje drogowe.

Stare Miasto to serce naszego miasta, jego wizytówka. Dlatego tak ważne jest, żeby teren ten nie został zaniedbany. Prezydent Głogowa w najbliższym czasie zaplanował wiele inwestycji właśnie na Starym Mieście. ? Najważniejszą rzeczą jest dokumentacja projektowa odbudowy budynku Teatru Miejskiego. Myślę, że powstający projekt z jednej strony oddaje rangę historyczną obiektu, a z drugiej będzie nowoczesny i pozwoli na wykorzystywanie tego obiektu na różne wydarzenia kulturalne. Jeżeli chodzi o środki na odbudowę teatru to mamy poskładane wnioski do Regionalnego Programu Operacyjnego. Staramy się o środki unijne w dyspozycji Ministerstwa Kultury. Inną ważna przestrzenią, którą projektujemy jest Bulwar Nadodrzański. Teren rekreacyjny, spacerowy i reprezentacyjny. Obie te dokumentacje mają zostać wykonane do listopada ? mówi Rafael Rokaszewicz. Jednak na Starym Mieście trwają także prace remontowe. Te najbardziej widoczne odbywają się na wieżach. Ratuszowa jest tynkowana i będzie oświetlona, a Kościoła Świętego Mikołaja zabezpieczana tak, aby można było bezpiecznie wprowadzać tam zwiedzających.  W najbliższym czasie planowane są także remonty drogowe na ulicach Kołłątaja, Piotra Skargi i Piekarskiej. ? Te ulice są bardzo zniszczone i zaniedbane. W ramach remontu przełożona zostanie nawierzchnia, naprawione zostaną ulice i chodniki. Dodatkowo powstaną chodniki w miejscach, gdzie do tej pory ich nie było. Między innymi chodzi o odcinek między targowiskiem a Kościołem Bożego Ciała. Za chwilę rozpoczną się także prace pomiędzy ulicą Staromiejską a Rzeźniczą. To jest teren po dawnej straży pożarnej. W tym roku zrobimy łącznik. Wzdłuż murów zostanie zbudowana ulica, która połączy ulice Staromiejską i Rzeźniczą. W przyszłym roku planujemy wybudować w tamtym miejscu parking na kilkadziesiąt samochodów. Parking będzie bezpłatny i będzie to początek wyprowadzania ruchu ze Starego Miasta. Docelowo chciałbym, żeby mieszkańcy zostawiali samochody przy Rynku i dalej chodzili pieszo. Jednak zanim to się stanie musi powstać kilka parkingów, żeby było miejsce na zostawianie samochodów ? tłumaczy Rafael Rokaszewicz. W najbliższych latach na Rynku przybędzie małej architektury. Prezydent myśli także nad wprowadzeniem tak zwanych szpilkostrad. Jednak prace na terenie Starego Miasta to nie tylko duże inwestycje. Gmina Miejska Głogów wykonuje także drobne prace, które ułatwiają życie mieszkańcom. ? Na placu Kucana, gdzie stoi pomnik ofiar Katynia i katastrofy Smoleńskiej, odnowiliśmy ścieżki spacerowe. Również w Fosie Miejskiej wykonujemy drobne prace. Planujemy odwodnienie Kazamaty oraz wykonanie windy dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi ? dodaje Rafael Rokaszewicz.

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: