Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Uczczą patrona naszego miasta!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Świętego Mikołaja ? patrona Głogowa. Świętowanie rozpocznie się w 2 grudnia (piątek) i zakończy się 6 grudnia (wtorek). W ramach Dni Świętego Mikołaja zaplanowano wiele atrakcji ? nie tylko dla najmłodszych mieszkańców. Będzie między innymi: jarmark świąteczny, mikołajkowa zumba i ciężarówka Coca-Coli.

W ciągu kilku dni mieszkańcy Głogowa, a zwłaszcza dzieci, będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Już w najbliższy piątek (2  grudnia) na wieży ratuszowej pojawi się tradycyjna czapka świętego Mikołaja. Natomiast w sobotę (3 grudnia) będzie można zatańczyć mikołajową zumbę, a dzieci będą miały okazje poznać ?Prawdziwą historię świętego Mikołaja?. Dużą atrakcja dla najmłodszych z pewnością będzie niedzielna (4 grudnia) wizyta świętego Mikołaja. Będzie także możliwość przejechania miejskim kuligiem. Natomiast 6 grudnia na Starym Mieście pojawi się ciężarówka Coca-Coli. Przez cały czas (od 2 do 6 grudnia) na Starym Mieście będzie się też odbywać Jarmark Świąteczny. ? Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Głogowa. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, ale także dla całych rodzin ? mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Szczegółowy program:

JARMARK ŚWIĄTECZNY - RYNEK STAREGO MIASTA 02-06.12.2016r.

02.12.2016r. (piątek) godz. 16.00 - 20.00

03.12.2016r. (sobota) godz. 10.00 - 20.00

04.12.2016r. (niedziela) godz. 10.00 - 20.00

05.12.2016r. (poniedziałek) godz. 16.00 - 20.00

06.12.2016r. (wtorek) godz. 12.00 - 21.00

DNI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA:

2 grudnia -  godz. 9.00 - Montaż czapki Św. Mikołaja - wieża Ratuszowa

3 grudnia

godz. 13.00 - Mikołajkowa Zumba - Mateusz Śmikiel

godz. 14.00 - "Prawdziwa historia Św. Mikołaja" - przedstawienie dla dzieci reż. Paweł Pawlik - Akademia Wyobraźni - Wrocław

godz. 15.00 ? koncert Głogowska rewia Graffiti

godz. 16.00 ? koncert Chór Gaudium

godz. 17.00 ? koncert Zespół Radocha

godz. 18.00 ? koncert Studio Talentów MOK

4 grudnia

godz. 10.00 - Mikołaje na rowerach

godz. 11.00 - IX Mikołajkowy Spływ Płetwonurków (Marina Głogów)

godz. 11.30 - uroczyste przywitanie Św. Mikołaja

godz. 12.00 - 14.00 - KILERSI - muzyczny prezent dla najmłodszych - wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w nowej rockowej wersji

godz. 12.00 - 17.00 - Fotostudio z Mikołajem - profesjonalne sesje zdjęciowe

godz. 12.00 - 17.00 - Miejski kulig powozem konnym

godz. 13.00 - darmowa grochówka

godz. 14.00 - 16.00 - rodzinne konkursy mikołajowe

godz. 16.00 - 18.00 - Koncert Rodzinne Kolędowanie

- KOLĘDY NARODÓW - NATALIA NIEMEN

- MATE.O - GŁYK P. I. K. TRIO

godz. 18.00 - Tort Św. Mikołaja

5 grudnia

godz. 16.00 - Zwiedzanie z Prezydentem - Ruiny Kościoła Św. Mikołaja

6 grudnia

godz. 15.00 - 21.00 - Świąteczna Trasa Ciężarówek Coca-Cola

godz. 18.00 - Msza odpustowa Kościół pw Bożego Ciała

Artykuły - Kultura

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca T...

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańsk [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety s...

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji o [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 październik...

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie ...

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektak [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Chrobry prowadzi badanie wśród kibiców. Chcą pozna...

Chrobry Głogów chce poznać opinie kibiców na temat klubu. Pomóc w tym ma nowy projekt Fortuna 1 liga. Klubu mogą skorzystać z wiedzy firmy badawczej Sport Analytics i wspólnie przygotować i przeanalizo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie wyjątkowa lekcja WF-u! Monika Pyrek przy...

Lekkoatletka Monika Pyrek poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. W tej wyjątkowej lekcji będzie mogło wziąć udział ponad 500 dzieci. Monika Pyrek odwiedzi Głogów [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Do trzech razy sztuka. Piotrowski wraca do Chrobre...

Wczoraj (14 października) Chrobry Głogów pozyskał nowego zawodnika. W pomarańczowo ? czarnych barwach będzie wystawać Damian Piotrowski. To trzecie podejście do Chrobrego w karierze 32-letniego zawodnik [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Pierwsza mecz w pierwszej lidze i pierwsza porażka...

W ubiegłą sobotę (5 października) SPS Chrobry Głogów zagrał swój pierwszy mecz w pierwszej lidze. Pomarańczowo ? czarni zmierzyli się na wyjeździe z MS PZPS I Spała. Po pięciu setach lepsi okazali  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: