Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Głogowianie wygrali Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego!

W ostatni weekend głogowska para taneczna ? Małgorzata Szczęsna i Paweł Pachuta startowali w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego BALTIC CUP. Para zaprezentowała się w tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej Senior I (powyżej 30 lat). W rywalizacji brały udział pary z Polski, Niemiec i Litwy. Najlepsi okazali się głogowianie, którzy wywalczyli pierwsze miejsce.

Czytaj więcej...

Głogowianie nie mogą doczekać się teatru. Bilety sprzedają się błyskawicznie!

Za nieco ponad miesiąc (22 listopada) w Głogowie zostanie otworzony Teatr Miejski imienia Andreasa Gryphiusa. To historyczna chwila dla naszego miasta, bo przez 74 lata budynek ten był w ruinie. Z  okazji otwarcia przygotowano w sumie 11 spektakli. Wydarzenia będą odbywać się w okresie od 22 listopada do 8 grudnia. Jednak z zakupem biletów należy się spieszyć, bo wszystkie sprzedają się jak świeże bułeczki.

Czytaj więcej...

Kabaret SMILE w Głogowie! Występ już 6 października!

6 października (niedziela) o godzinie 17.00 w naszym mieście będzie gościła kabaret Smile. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zobaczyć najnowszy program ?To się nadaje do kabaretu?. Bilety w cenie 60 i 70 złotych można kupić przez Internet ? na stronie biletynakabarety.pl i kupbilecik.pl. Dostępne są także w Biurze Obsługi Klienta MOK.  

Czytaj więcej...

Sławni aktorzy w Głogowie! 12 października będzie można zobaczyć spektakl ?Prywatna Klinika?

12 października do Głogowa przyjadą sławni aktorzy. W naszym mieście zagoszczą między innymi: Klaudia Helejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Os?wiecin?ski oraz Alz?beta Lenska. Aktorzy wystąpią w spektaklu komediowym ?Prywatna Klinika?. Zaplanowano dwa występy ? o godzinie 16.00 i 19.00. Bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie lub za pośrednictwem platformy kupbilecik.pl

Czytaj więcej...

35 edycja Głogowskich Spotkań Jazzowych. Wyjątkowy jubileusz, światowej klasy artyści!

W tym roku odbędzie się 35 edycja Głogowskim Spotkań Jazzowych. Przez dwa miesiące (październik/ listopad) miłośnicy muzyki będą mieli okazje obcować z jazzem. Organizatorzy zaprosili do naszego miasta światowej klasy artystów. Dorota Drozd zdradziła nam kilka tajemnic przygotowywanego festiwalu!  Zobacz kto wystąpi na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Czytaj więcej...

Głogów w projekcie Teatr Polski. W piątek zobaczymy We_Selle!

Już w najbliższy piątek (13 września) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie zostanie wystawiony spektakl taneczny We_Selle w chorografii Wojciecha Mochnieja. Punktem wyjścia spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, a uważni widzowie będą mogli zobaczyć nawiązania do ?Wesela? Wyspiańskiego. Wstęp wolny, po odebraniu darmowych wejściówek. Spektakl rozpoczyna się o godzinie 18.00.

Czytaj więcej...

Powstanie legalne graffiti w przejściu podziemnym!

Wielu ludziom graffiti kojarzy się z wandalizmem i wypisywaniem wulgaryzmów. Jednak rysunki na murze mogą być także sztuką. Mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję się o tym przekonać już w następny weekend (28 i 29 września). Wtedy w godzinach od 10.00 do 18.00 odbędzie się Graffiti Jam organizowane przez grupę Fat Cap.

Czytaj więcej...

Głogowianie kochają książki. Kiermasz przyciągnął tłumy!

Dzisiaj (6 września) od godziny 10.00 do 17.00 przed Miejską Biblioteką Publiczną na ulicy Jedności Robotniczej, odbywa się kiermasz książki przeczytanej. To okazja, żeby zdobyć książki za kilka złotych. Kiermasze organizowane są cyklicznie i za każdym razem przyciągają tłumy miłośników książek.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie. Znani głogowianie będą czytać nowele

W najbliższą sobotę (7 września) w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie. W tym roku zorganizowana zostanie ósma edycja akcji, która ma na celu popularyzowanie czytelnictwa i zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury. W akcję włącza się także Głogów. Z tej okazji już jutro (5 września) organizowana jest gala poetycko-muzyczna.

Czytaj więcej...

Artykuły - Kultura

Muzeum zaprasza na wirtualne spotkania

Oferta jest kierowana do przedszkolaków, dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów wyższych uczelni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Konkurs literacki z okazji Walentynek

Hasło to "Jak mnie kochasz?". Zobacz regulamin i wygraj atrakcyjne nagrody!

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Gdzie obejrzeć relację z meczu Chrobrego?

Z powodu pandemii COVID-19 mecz Chrobrego Głogów z Górnikiem Polkowice zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Jednak fani pomarańczowo-czarnych mogą zobaczyć rywalizację, dzięki telewizyjnej [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Dostali szansę. Czy ją wykorzystają?

Olaf Zygmunt i Kacper Pietrzczyk zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Współpracujemy z: