Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Oferował szczepionki na COVID-19. Został złapany

26-letni programista z Katowic ogłaszał się w Internecie, że ma na sprzedaż nie tylko szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawek, ale również negatywne testy. Jego biznes szybko został zamknięty.

Przedsiębiorczy 26-latek był pewnie przekonany, że to niezły pomysł na zarobienie pieniędzy. Zaczął od ogłoszenia swojej oferty w sieci. Jednak funkcjonariusze operacyjni Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji monitorowali Internet pod kątem sprzedaży produktów związanych z COVID-19 i natknęli się na biznes 26-latka. Przekręt się się udał. Młody programista musiał mocno się zdziwić, kiedy w jego drzwiach stanęła policja. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkańca Katowic. Teraz mężczyzna oczekuje na karę.

Policja przypominam, że „szczepionka jest bezpłatna i dostępna w punktach realizujących szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19”. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie: „https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi”.

Współpracujemy z: