Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

TEMAT DNIA: Zabraknie miejsca na cmentarzu przy ul. Świerkowej?

Otrzymaliśmy niepokojące wiadomości od naszych Czytelników, którzy martwią się, że niebawem cmentarz na osiedlu Brzostów będzie przepełniony. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja!

Obecnie z powodu panującej pandemii COVID-19, w całym kraju i na świecie odnotowuje się więcej zgonów. W niektórych regionach Polski na pochówek czeka się nawet ponad tydzień. Na szczęście w Głogowie sytuacja nie wygląda tak źle. A jak z miejscem na cmentarzu na os. Brzostów? Maciej Gandecki, kierownik Zakładu Usług Pogrzebowych GPK Sita w Głogowie i zarządca cmentarza uspokaja. - Obecnie mamy około czterystu wolnych miejsc. Jest wiele kwater otwartych, w których są dostępne groby głębinowe, pojedyncze, murowane i urnowe - mówi.

Maciej Gandecki podkreśla, że zgłosili zapotrzebowanie do gminy na miejsce na dwie dodatkowe kwatery, które miałyby powstać w kierunku ul. Sikorskiego. Kierownik Zakładu Usług Pogrzebowych GPK SITA w Głogowie zaznacza również, że jest coraz większe zainteresowanie kremacjami. Groby urnowe zajmują mniej miejsca, dlatego podana przez niego liczba jest w przybliżeniu.

Współpracujemy z: