Nasz Głogów - najświeższe wiadomości z Głogowa i okolic

Informacje lokalne - Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice

Będzie nowy inwestor w strefie!

Na terenie Głogowa pojawił się nowy inwestor, który zakupił działkę w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma Arra planuje poszerzyć swoją działalność i wybudować magazyny chłodnicze. W nowopowstałych magazynach zatrudnienie ma znaleźć około 100 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2020 rok.

Firma Arra zdecydowała się na zakup ponad trzyhektarową działkę na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Działka jest położona przy ulicy Północnej 20 i jest administrowana przez Starostwo Powiatowe w Głogowie. Firma Arra zakupiła działkę za ponad 2 miliony złotych. 25 procent tej kwoty trafi do budżetu powiatu głogowskiego. Na transakcji skorzystają także mieszkańcy Głogowa. – Planujemy poszerzyć swoją działalność i zająć się magazynowaniem głównie produktów farmaceutycznych. Do tego celu potrzebujemy magazyny z temperaturą kontrolowaną. Będą to magazyny, w których będą trzymane leki w dwóch temperaturach, od 2 do 8 stopni i od 15 do 20 stopni – mówi Tomasz Bochanysz, menager firmy Arra. Magazyny mają powstać w 2020 roku. – Według naszego biznesplanu planujemy zatrudnić kilkadziesiąt osób. Natomiast kiedy inwestycja będzie już rozruszana w 100 procentach to wtedy myślę, że będzie to około 100 osób. Będziemy poszukiwać magazynierów, operatorów wózków widłowych, kierowników magazynów oraz osoby z wykształceniem farmaceutycznym. Oczywiście nadal będziemy zatrudniać także kierowców. Planujemy powiększyć swoją flotę samochodową do 200 pojazdów – mówi Artur Ratajczak, właściciel firmy Arra. Firma chce także współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy oraz z Powiatem Głogowskim. – Rozmawiałem z Panem Arturem Ratajczakiem o współpracy na wielu płaszczyznach. Zamierzamy wspólnie dostosować modele i kierunki kształcenia w naszych szkołach ponadgimnazjalnych. Pan Artur Ratajczak jest zainteresowany tym, żebyśmy proponowali młodzieży takie kierunki kształcenia, żeby w przyszłości mogli zasilać szeregi jego firmy – mówi Jarosław Dudkowiak, Starosta Powiatu Głogowskiego. 

Dodaj komentarz

Portal Nasz Głogów nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane w komentarzach.
Cenimy sobie wolność słowa daną nam w konstytucji, zatem niech każdy odpowiada za siebie.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji i wyrażania opinii na wyżej wymienione tematy


Kod antyspamowy
Odśwież

Anna Hamza: Z mieszkańcami odkrywamy Głogów na nowo!
Magdalena Ruta

Anna Hamza to głogowska artystka, której już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Poprzez projekty fotograficzne angażuje mieszkańców, pomaga im się otwierać i spojrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy. Jej najnowszy projekt „Owoc Głogu” ma na celu pokazanie naszego miasta, poznania go na nowo. Jednak praca nad projektem fotograficznym tak wciągnęła Annę, [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Nie ma powodów do obaw. W Głogowie nie brakuje wody!
Magdalena Ruta

W ostatnim czasie przez Głogów przeszła fala upałów. Taka pogoda zwykle wiąże się z suszą i z większym zużywaniem wody przez mieszkańców. Pierwszy apel z prośbą o mniejsze zużycie wody wystosował Wójt Gminy Wiejskiej Głogów. Jednak mieszkańcy Głogowa nie mają powodów do obaw. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie nie ma problemów z do [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Sportowa zabawa z trenerem osiedlowym. Dzisiaj festyn na rozpoczęcie lata
Magdalena Ruta

Wielkimi krokami zbliżają się lato i wakacje. Już za nieco ponad tydzień dzieci i młodzież będą cieszyć się upragnionymi wakacjami. Jednak najmłodsi mieszkańcy Głogowa lato będą mogli rozpocząć już nieco wcześniej, bo już dzisiaj (14 czerwca). Chrobry Głogów organizuje imprezę sportową inaugurującą lato 2019.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Prezydent odwołał konkurs na dyrektora muzeum. Wiemy kto będzie rządził tą placówką!
Magdalena Ruta

Od kilku miesięcy mówi się o zmianie na stanowisku dyrektora Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie. W marcu dyrektor Leszek Lenarczyk poinformował, że po blisko 40 latach pracy, chce przejść na emeryturę. Jego kontrakt dobiega końca w grudniu. W związku z tym prezydent ogłosił konkurs na nowego dyrektora. Jednak pod koniec maja procedura została odwo [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
13 do 8. Prezydent z absolutorium za 2018 rok
Magdalena Ruta

Wczoraj (12 czerwca) odbyła się sesja absolutoryjna. Radni miejscy mieli zdecydować o przyznaniu absolutorium prezydentowi za wykonanie budżetu w 2018 roku. Wcześniej jednak został przedstawiony „Raport o stanie Gminy Miejskiej Głogów”. To jego treść wywołała największą dyskusję. Przy absolutorium nikt już głosu nie zabierał, a prezydent otrzymał 13 głos [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
W Internecie sprzedawał podróbki
Magdalena Ruta

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 41 – letniego mężczyznę, który w Internecie oferował do sprzedaży odzież i kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Policjanci ujawnili 145 par skarpet i 17 sztuk perfum. Za wprowadzanie do obrotu podrobionego towaru, grozi kara grzywny, a nawet kara do dwóch lat pozbawienia w [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
W Gminie Wiejskiej Głogów proszą mieszkańców o mniejsze zużycie wody!
Magdalena Ruta

W Gminie Wiejskiej Głogów wystosowano apel do mieszkańców, w którym prosi się o ograniczenie zużycia wody. Władze gminy martwią się, że mogą wystąpić problemy z dostawą wody o odpowiednim ciśnieniu.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Alert RBC. Mieszkańcy Głogowa są ostrzegani przed silnymi burzami!
Magdalena Ruta

Dzisiaj (12 czerwca) w Głogowie mogą wystąpić silny wiatr, burze i grad. O zagrożeniu mieszkańcy są informowani przez Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Najnowsze komentarze

Artykuły - Kultura

Czytelnicy mogą wymienić się książkami!

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie organizuje kolejną akcję dla miłośników książek. W następny wtorek (11 czerwca) będzie można wziąć udział w akcji „Książka za książkę”. Wydarzenia  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Recital Magdy Umer na jubileuszowej gali konfronta...

15 czerwca o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się jubileuszowa gala podsumowująca 25 lat Głogowskich Konfrontacji Literackich. Wydarzenie uświetni recital w wykonaniu Magdy Umer. Koncert [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
25 lat Głogowskich Konfrontacji Literackich

W tym roku odbędzie się jubileuszowa edycja Głogowskich Konfrontacji Literackich. Literacka impreza zostanie zorganizowana po raz 25. Początek zaplanowano na 12 czerwca.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zapis dziecko do biblioteki i zdobądź specjalny pa...

Po raz kolejny głogowskie biblioteki ruszają z akcją paszportową dla dzieci do 9 roku życia. Akcja ma zachęcić dzieci do czytania i wypożyczania książek z biblioteki. W ramach projektu każde dziecko, [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuły - Sport

Młodzi zawodnicy Chrobrego mają szansę na awans do...

Chrobry Głogów może być dumny ze swoich młodych zawodników. Drużyny U-17 i U-15 przez cały sezon radziły sobie bardzo dobrze i zajęły drugie miejsce w Wojewódzkiej Lidze. Tym samym dostając się do [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
To będzie bardzo sportowy weekend! Festiwal Różnej...

Mieszkańcy Głogowa lubią aktywność fizyczną. Można się o tym przekonać poprzez frekwencję na różnego rodzaju wydarzeniach sportowych. Z pewnością więc spodoba im się kolejne wydarzenie organizow [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
Impreza sportowa na rozpoczęcia lata

Wielkimi krokami zbliżają się lato i wakacje. Już za nieco ponad tydzień dzieci i młodzież będą cieszyć się upragnionymi wakacjami. Jednak najmłodsi mieszkańcy Głogowa lato będą mogli rozpoczą [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ
W wakacje będzie można potrenować koszykówkę!

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Już za niecały tydzień dzieci rozpoczną dwumiesięczny odpoczynek od szkoły. Jednak brak szkolnych obowiązków często oznacza, że dzieci nie wiedzą co zrobić  [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ

Galerie foto

Festiwal Różnej Aktywności Fizycznej - "Żyj zdrowo...

15 i 16 czerwca na terenie Mariny odbył się Festiwal Rożnej Aktywności Fizycznej. Impreza odbywała się pod hasłem "Żyj zdrowo i na sportowo". Mieszkańcy mieli okazję spróbować swoich sił w różnyc [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Rozpoczęcie lata z Trenerem Osiedlowym

14 czerwca na boiskach Szkoły Podstawowej numer 8 młodzi mieszkańcy Głogowa mieli okazję spędzić aktywne popołudnie. Wszystko w ramach imprezy sportowej z okazji rozpoczęcia lata z Trenerem Osiedlowym. [ ... ]

CZYTAJ WIĘCEJ...
Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu Publicznym numer 1...

13 czerwca w Przedszkolu Publicznym numer 15 grupa "Jeżyki" świętowała Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały występ artystyczny. Fot. Agnieszka Ruta. 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Współpracujemy z:

    

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd